fbpx

Blog

3 najważniejsze elementy w Twojej sypialni  

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy prawie 1/3 życia! Dlatego jest to szczególnie ważne miejsce w naszym domu. Zapewnia nam nie tylko odpoczynek, ale także i relaks. Jej wnętrze musi być przede wszystkim komfortowe i przestronne.  Sypialnia powinna spełniać nasze oczekiwania i niejako stanowić odzwierciedlenie naszej osobowości.

OŚWIETLENIE

Światło w sypialni jest istotnym elementem, ponieważ buduje odpowiedni klimat. Najlepiej, aby miało kilka źródeł – główną wiszącą lampę sufitową z jasnym, ale nie za mocnym światłem i kilka dodatkowych lampek nocnych lub kinkietów. Warto zdecydować się na miękkie, ciepłe barwy – wprowadzają one przytulną i spokojną atmosferę. Dobrym pomysłem będzie także umieszczenie w sypialni taśm LED, które występują w wielu kolorach, a sterować nimi możemy za pomocą pilota.  Takie taśmy doskonale sprawdzą się zamontowane na suficie czy pod łóżkiem.

Świetnym dodatkiem do oświetlenia są także świece, które wieczorem tworzą urokliwy klimat. Pachnące świeczki lub woski do kominka pomagają się zrelaksować lub nabrać energii – w zależności od wyboru zapachu. Jesienią najlepiej sprawdzają się zapachy korzenne, nuty pomarańczowe, szafranu oraz wanilii.

 

ODPOWIEDNIE ŁÓŻKO I MATERAC

Śmiało możemy powiedzieć, że łóżko w sypialni jest jednym z najważniejszych mebli w całym domu. Wybierając je pamiętajmy, że jest to inwestycja, która posłuży nam kilka lub kilkanaście lat, więc warto się nad nią zastanowić i wybrać odpowiednio trwałe modele.

Przy zakupie łóżka należy pamiętać o paru ważnych aspektach, jak np. jego długość, szerokość oraz dobór odpowiedniego materaca. Oczywiście ważnym aspektem jest również sam wygląd łóżka. W zależności od preferencji możemy dobrać model wezgłowia, kolory, czy nóżki.

Często to właśnie łóżko determinuje wygląd całego pomieszczenia.

Warto rozważyć wybór łóżka tapicerowanego wykonanego z dobrych materiałów. To od nas zależy czy zdecydujemy się na łóżko drewniane, które kojarzy się z wysoką jakością i elegancją, czy obite tkaniną w naszym ulubionym kolorze. Łóżka tapicerowane New Design są niezwykle praktyczne ze względu na możliwość personalizacji – między innymi możemy zdecydować czy łóżku będzie wbudowany pojemnik na pościel, dzięki któremu będziemy mogli optymalnie zorganizować przestrzeń, czy jest on zbędny.

Wybór materaca jest równie ważny, ponieważ to od niego zależy jakość naszego snu. Ma on za zadanie odpowiednio podpierać ciało i kręgosłup, zapewniając nam komfort. Do wyboru są różne wymiary i grubości. Odpowiedni materac powinien być wykonany z trwałego materiału, który nie będzie się odkształcał.

 

DODATKI

Dopełnienie aranżacji sypialni stanowią dodatki. Najważniejszymi z nich są zasłony, ponieważ najlepiej śpi się w pomieszczeniu, do którego dociera jak najmniej światła. Możemy zdecydować się na klasyczne zasłony, żaluzje lub na rolety. Kupując zasłony ważne, pamiętajmy, że nie mogą one utrudniać wentylacji sypialni i muszą przepuszczać powietrze, ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać stylowy wzór, który doda charakteru całej sypialni.

Kolejnymi dodatkami są pledy i narzuty na łóżko, poduszki, czy obrazy na ścianach. Warto mieć jednak na uwadze to, że zbyt duża ilość dodatków nie jest korzystna dla sypialni – zdecydowanie lepiej sprawdza się minimalizm.

Jeśli nie mamy garderoby, pamiętajmy również o szafkach, w których będziemy przechowywać ubrania, bieliznę i inne przedmioty, których nie chcemy wystawiać na światło dzienne. Szafki pozwolą zachować porządek i ład w pokoju, a także znacznie ułatwią organizację przestrzeni.