fbpx
Blog

Latest news from our company

Never stop learning.

Aranżacja sypialni w zgodzie z naturą

Mieszkanie w dużych miastach oraz życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że nasz kontakt z naturą staje się coraz rzadszy. Na szczęście, motyw przyrody zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Powrót do natury to jeden z topowych trendów tegorocznych wystrojów sypialni. Pozwala on oddalić się od codziennych problemów oraz zanurzyć w uspokajającym otoczeniu przyrody.

KOLORYSTYKA
Kolory kojarzące się z naturą oraz krajobrazem są uniwersalne i pasują do rozmaitych typów wnętrz. Dlatego też ściany w barwach – od beży do zgniłej zieleni – ze względu na swoja ponadczasowość tworzą doskonałą bazę w dalszej aranżacji sypialni, w której nie może zabraknąć akcentów surowego drewna oraz roślin.

ŁÓŻKO
Niewątpliwie, najważniejszym elementem w każdej sypialni jest odpowiednie, nowoczesne łóżko, które oprócz tego, że musi być wygodne, powinno także pasować do wystroju. Doskonałym wyborem i uzupełnieniem naturalnego stylu będą nasze łóżka tapicerowane z kolekcji Nature, które, w przeważającej części, są wykonane z drewna i organicznych surowców.

DODATKI
Stonowane kolory ścian oraz drewniane łóżko pozwala na wprowadzenie kontrastujących dodatków, takich jak intensywnie zielone, bujne rośliny, czy też duże, czarne lampy. Dobrym pomysłem jest także ustawienie przy łóżku drewnianego taboretu, który może służyć jako szafka nocna. Natomiast jako ozdoby ścian doskonale sprawdzą się drewniane ramki oraz makramy, które dodadzą domowego ciepła. Stworzoną oazę spokoju można dodatkowo uzupełnić o rattanowy fotel, który będzie stanowić doskonałe miejsce do wyciszenia z książką w dłoni.

Aranżacja sypialni w zgodzie z naturą jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników harmonii i odprężającego klimatu we wnętrzach. To miejsce pozwalające wypocząć po długim dniu oraz naładować baterie na kolejny. Drewniane łóżko tapicerowane w duecie z naturalnym materiałem pościeli wprost zaprasza, by się w nim położyć i choć na moment zamknąć oczy. A dodatek zielonych roślin oraz ich zapach pozytywnie wpływa na jakość snu, dzięki czemu codziennym pobudkom będzie towarzyszył uśmiech.

Jak powinna być ustawiona sypialnia względem kierunków północ-południe wschód-zachód?

Odpowiednie ulokowanie sypialni to złożona kwestia, o czym pisaliśmy już w poprzednim artykule. Oprócz poruszonych tam aspektów, istnieje jeszcze jeden, o którym także nie możemy zapomnieć, jeśli cenimy sobie dobry sen i wypoczynek.

Strony świata

Niewiele osób zdaje sobie sprawę jaki wpływ na nasz sen ma nasłonecznienie pomieszczenia, w którym odpoczywamy. Za najbardziej neutralne położenie sypialni przyjmuje się południe, ponieważ będzie w niej jasno, przytulnie, ale nie gorąco. Jednak jest to w pewnym stopniu indywidualna kwestia, która zależy od naszego stylu życia i pory, o której zaczynamy swój dzień.

Jeśli jesteśmy rannymi ptaszkami, wskazane jest, aby miejsce do wypoczynku znajdowało się od wschodniej strony świata, a budzące się słońce i jego promienie, sprawią, że nam także będzie łatwiej podnieść się z łóżka. Natomiast okna wychodzące na zachód pozwolą na dłuższy sen więc ta opcja jest odpowiednia dla nocnych marków.

Z kolei najbardziej nieodpowiednim rozwiązaniem, którego nie poleca się nikomu jest umieszczenie sypialni od strony północnej, ponieważ zawsze będzie w niej ciemno i ponuro, a to z pewnością nie sprzyja naszemu nastrojowi.
Dla większego komfortu warto także zatroszczyć się o zamontowanie w sypialni okien o wyższym współczynniku izolacji akustycznej, aby nie docierały do nas żadne hałasy z zewnątrz.
Przy zastosowaniu się do porad udzielonych w tym, jak i we wspomnianym, wcześniejszym artykule, zyskacie Państwo gwarancję dobrego, zdrowego snu i wypoczynku, co przełoży się na lepszy nastrój w ciągu dnia.

Budujesz dom- jak i gdzie zaprojektować sypialnię?

Budowa i projektowanie własnego domu to niezwykła przygoda, ale stanowi także bardzo duże wyzwanie. Jeśli jednak jesteśmy na to gotowi, należy zadbać o przygotowanie kompleksowego planu, aby nie popełniać błędów.

Jednym z najważniejszych pomieszczeń, któremu warto poświęcić więcej uwagi jest miejsce naszego wypoczynku- czyli sypialnia. Zaplanowanie na nią odpowiedniego miejsca jest bardzo istotne, ponieważ od jej lokalizacji będzie zależeć między innymi jakość snu.

Poniżej przedstawiamy parę aspektów, którymi warto się kierować, aby w przyszłości nie żałować swoich decyzji w tej kwestii:

  • Parter, czy piętro?
    W sytuacji, gdy dom posiada dwa kompaktowe piętra, należy je podzielić wedle determinującej funkcjonalności. Na parterze zazwyczaj znajduje się kuchnia oraz pokój dzienny. W takim przypadku sypialnię lepiej ulokować na piętrze- z dala od hałasów. Będzie to osobna strefa przeznaczona do wypoczynku.
  • Intymność
    Sypialnia jest pomieszczeniem, które wbrew pozorom spełnia wiele funkcji, m.in. relaksu, snu, ale także intymności. To miejsce, którym często nie chcemy się chwalić znajomym, a zachować je w jak największym stopniu dla siebie. Dlatego warto umieścić ją w miejscu, które nie rzuca się od razu w oczy, jest bardziej oddalone.
  • Sąsiednie pomieszczenia
    Ostatni, ale równie ważny aspekt dotyczy sąsiednich pomieszczeń. Prywatna łazienka, lub garderoba to pomieszczenia, które mogą ułatwić nasze funkcjonowanie oraz poprawią wygodę wypoczynku.

Gdy postaramy się, aby powyższe kryteria zostały spełnione, nasza sypialnia znajdzie się w specjalnie wydzielonej strefie nocnej, w której zapewnimy sobie ciszę i spokój, a w razie odwiedzin gości także prywatność.

Łóżko tapicerowane KUSENO

Nowoczesna aranżacja sypialni vs Łóżko tapicerowane

Nowoczesna aranżacja sypialni vs Łóżko tapicerowane

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. To intymna przestrzeń, w której rozpoczyna i kończy się każdy dzień. Dlatego powinien panować tam przyjemny klimat oraz atmosfera ułatwiająca wypoczynek. Aby czuć się dobrze, należy to miejsce w jak największym stopniu spersonalizować oraz wybrać trendy, które najbardziej nam się podobają.
Numerem jeden na liście projektowania sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być ono odpowiedniej wielkości oraz zawierać dopasowany do kręgosłupa materac. Jednak jego design jest równie ważny. Nasza firma wykonuje łóżka tapicerowane na indywidualne zamówienia, dzięki czemu każdy Klient ma możliwość zdecydowania o finalnym kształcie, wymiarze i rodzaju obicia. Nowoczesne technologie pozwalają nam niemal bez ograniczeń modelować konstrukcję naszych mebli.

Zobacz więcej

Przytulna sypialnia –jak to zrobić?

Sami dobrze wiemy, że obecnie sypialnie często muszą być multifunkcje. Do jednego pokoju musimy zmieścić łóżko, garderobę, a nawet strefę biurową. Wtedy aranżację wnętrza najlepiej dokładnie przemyśleć i dopasować do potrzeb. Czy w takiej sytuacji możemy pożegnać się z przytulnym miejscem do spania?

Zobacz więcej