fbpx

Blog

Aranżacja sypialni w zgodzie z naturą

Mieszkanie w dużych miastach oraz życie w ciągłym pośpiechu sprawia, że nasz kontakt z naturą staje się coraz rzadszy. Na szczęście, motyw przyrody zyskuje coraz większą popularność w aranżacji wnętrz. Powrót do natury to jeden z topowych trendów tegorocznych wystrojów sypialni. Pozwala on oddalić się od codziennych problemów oraz zanurzyć w uspokajającym otoczeniu przyrody.

KOLORYSTYKA
Kolory kojarzące się z naturą oraz krajobrazem są uniwersalne i pasują do rozmaitych typów wnętrz. Dlatego też ściany w barwach – od beży do zgniłej zieleni – ze względu na swoja ponadczasowość tworzą doskonałą bazę w dalszej aranżacji sypialni, w której nie może zabraknąć akcentów surowego drewna oraz roślin.

ŁÓŻKO
Niewątpliwie, najważniejszym elementem w każdej sypialni jest odpowiednie, nowoczesne łóżko, które oprócz tego, że musi być wygodne, powinno także pasować do wystroju. Doskonałym wyborem i uzupełnieniem naturalnego stylu będą nasze łóżka tapicerowane z kolekcji Nature, które, w przeważającej części, są wykonane z drewna i organicznych surowców.

DODATKI
Stonowane kolory ścian oraz drewniane łóżko pozwala na wprowadzenie kontrastujących dodatków, takich jak intensywnie zielone, bujne rośliny, czy też duże, czarne lampy. Dobrym pomysłem jest także ustawienie przy łóżku drewnianego taboretu, który może służyć jako szafka nocna. Natomiast jako ozdoby ścian doskonale sprawdzą się drewniane ramki oraz makramy, które dodadzą domowego ciepła. Stworzoną oazę spokoju można dodatkowo uzupełnić o rattanowy fotel, który będzie stanowić doskonałe miejsce do wyciszenia z książką w dłoni.

Aranżacja sypialni w zgodzie z naturą jest doskonałym rozwiązaniem dla miłośników harmonii i odprężającego klimatu we wnętrzach. To miejsce pozwalające wypocząć po długim dniu oraz naładować baterie na kolejny. Drewniane łóżko tapicerowane w duecie z naturalnym materiałem pościeli wprost zaprasza, by się w nim położyć i choć na moment zamknąć oczy. A dodatek zielonych roślin oraz ich zapach pozytywnie wpływa na jakość snu, dzięki czemu codziennym pobudkom będzie towarzyszył uśmiech.