fbpx

Blog

Jak prawidłowo zmierzyć łóżko?

Wybór łóżka tapicerowanego do sypialni to niezwykle istotny, jak nie najważniejszy etap w aranżacji pokoju. Decydując się na łóżko chcemy, aby było ono wygodne, estetyczne,
przestronne i funkcjonalne. Większość wymienionych warunków spełnia dobrze dopasowany wymiar.

Najlepiej, abyśmy mieli przestrzeń, gdzie możemy wygodnie się ułożyć, a wielkość łóżka była dopasowana tak, by dojść z obydwu stron oraz pomieścić inne meble. Jak w takim razie mierzyć łóżko?

Na początku podstawowa informacja, widząc rozmiar 160*200 podany na stronie, musimy mieć świadomość, że jest to wymiar powierzchni do spania, czyli materaca. Do tego rozmiaru trzeba doliczyć grubość wezgłowia i grubość boków, a więc: cały rozmiar otrzymamy, gdy do wymiarów materaca dodamy jeszcze wymiary stelaża łóżka. Grubość wezgłowia w zależności od modelu wacha się od 6 cm do 20cm, a w przypadku modeli prestige 30 cm. Grubość boków można wybrać w rozmiarze 5,8,11 cm.

W naszych łóżkach New Design istnieje możliwość zmiany wysokość boków jak i wezgłowia:
• Boki możemy zwiększać lub zmniejszać o 5 cm.
Zaczynając od 20cm do 55cm gdzie standardowa wysokość to 25 cm.
• Wysokość wezgłowia zawsze jest liczona bez wysokości nóżek, tu również istnieje możliwość zmieniania jego wymiarów co 1 cm w zależności od modelu. Również i tu możemy zdecydować o dogodnym nam wymiarze, czy chcemy podnieść lub obniżyć wezgłowie do takiej wysokości jaka najbardziej odpowiada. Wezgłowie możemy też poszerzyć co 1 cm symetrycznie lub asymetrycznie. Należy pamiętać też, że wezgłowie jest szersze niż samo łóżko.

Do finalnej wysokość łóżka trzeba jeszcze uwzględnić wysokość nogi od 3,5 cm do 15 cm oraz ewentualnie dodatkową opcję: ślizgacz – 0,5cm.

Dopasowywanie odpowiednich wymiarów łóżka tapicerowanego to bardziej skomplikowany proces, trzeba mieć na względzie kilka aspektów, które są kluczowe w ostatecznym podsumowaniu. Jeżeli wciąż posiadają Państwo wątpliwości jak mierzyć łóżko, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!