fbpx

Blog

Świetne triki w aranżacji sypialni, które ułatwią życie

Przygotowując sypialnię do użytku musimy brać pod uwagę trzy najważniejsze aspekty: estetykę, wygodę i oczywiście praktyczność. Mówiąc o praktyczności mamy tu na myśli dostosowanie zawartości (meble, dodatki itd.) do wielkości przestrzeni, ale też do naszych zwyczajów, codziennych rytuałów. Jak zrobić, aby żyło nam się znacznie wygodniej i łatwiej? W tym artykule przygotowaliśmy Wam sposoby aranżacji sypialni, które znacznie ułatwią życie.

Gaszenie światła przed zaśnięciem
Każdy zna ten problem, gdy szykując się do snu, czując już ten błogi spokój nagle przebudza nas fakt, że coś ewidentnie nie pasuje i okazuje się, że nie zgasiliśmy światła. Nie jest to najlepsze uczucie, gdy zaspani musimy wydostać się spod nagrzanego koca i wysilić się na te kilka kroków tylko po to, by przełączyć przycisk. Tym sposobem architekci, którzy zapewne również nie przepadali za takimi sytuacjami znaleźli bardzo proste rozwiązanie, które często wykorzystywane jest w hotelach.
Włączniki światła zaraz przy łóżku. Mogą być lekko schowane za stolikiem nocnym czy umiejscowione bezpośrednio przy zagłówku łóżka. Wtedy gaszenie światła przestanie być uciążliwym problemem, wystarczy sięgnąć ręką i kłopot z głowy.

Lustro
Zdarza się, że garderoba wcale nie znajduje się w sypialni, wtedy nie widzimy potrzeby instalowania w niej lustra. Jednak, gdy nasze pomieszczenie do spania jest niewielkie taki dodatek może sporo zmienić. Przede wszystkim lustro zajmujące większą powierzchnię – np. Lustrzana szafa, pozwoli zwiększyć optycznie przestrzeń, dzięki czemu nie czujemy się jakbyśmy przebywali w małej sypialni.

Przechowywanie – meble wielofunkcyjne
Rozważnie zaplanowane przechowywanie pościeli czy ubrań to przede wszystkim istotna kwestia dla posiadaczy małych przestrzeni. Dobierając meble musimy brać pod uwagę ich wydajność i funkcjonalność. Każde dodatkowe miejsce jest na wagę złota, dlatego wybór łóżka tapicerowanego ze schowkiem to z pewnością strzał w dziesiątkę.

Zasłony
Ta propozycja skierowana jest przede wszystkim do osób pracujących na nocne zmiany czy często podróżujących. W takich przypadkach niezbędny sen we własnej sypialni może być trudniejszy, ze względu na promienie słoneczne oświetlające pokój. Zasłony zaciemniające szczelnie zakryją okna i nadadzą sypialni efekt, jakby wciąż trwała noc.

Półki
Gdy nie mamy miejsca na stoliki nocne dobrze by było znaleźć sposób, gdzie postawić szklankę wody czy czytaną książkę, aby nie musieć za każdym razem wstawać i odkładać wszystko na miejsce. Rozwiązaniem na tego typu problem są półki wmontowane w zagłówku łóżka. Nie dość, że jest to bardzo efektowne rozwiązanie dodające ciekawego wyglądu sypialni, to również bardzo praktyczne.