fbpx

Blog

Jaki kolor i tkaninę dobrać do swojej sypialni?

Wybierając łóżko do sypialni kierujemy się przede wszystkim jego wygodą i praktycznością, ale też estetyką. Wygląd naszego łóżka stanowi spoiwo wyglądu całej sypialni – ponieważ to ono jest centralnym jej punktem.
Wśród aktualnych trendów znajdują się łóżka wykończone miękką tkaniną, czyli łóżka tapicerowane, które znajdziecie w naszej ofercie.
W tym artykule rozważymy dobór tkaniny przy wyborze łóżka tapicerowanego, pościeli czy dodatków do sypialni.

Tkanina oraz kolor wykonania są niezwykle istotne w wystroju sypialni. Dobierając odcienie przede wszystkim kierujemy się własną estetyką, jednak warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka innych czynników:
Wielkość i nasłonecznienie mają znaczenie.
W przypadku, gdy nasza sypialnia jest niewielka i dość ciemna wtedy najlepiej wybrać do niej jasne, naturalne i gładkie tkaniny.
Jasne odcienie pomogą nadać lekkości małemu i ciemnemu pomieszczeniu, dzięki czemu nie będziemy mieli poczucia większej przestrzeni, a nasz sen z pewnością będzie lżejszy.

W większej sypialni możemy sobie pozwolić na zabawę kolorami, materiałami oraz wzorami. Duże kształty i faktury będą ciekawym dodatkiem przyciągającym wzrok.

Wybór tkaniny łóżka czy pościeli uwarunkowana jest obraną stylistyką wnętrza. Mając na względzie dwa powyższe punkty możemy zdecydować jaki materiał nas interesuje.
Wystrój minimalistyczny to przede wszystkim lekkość – jedwab, len czy bawełna.

Gdy jednak szukamy materiałów, aby nadać przytulności w sypialni warto rozważyć inne rozwiązania jak np. grubszy materiał pościeli:
perkal – jest to gładka tkanina o splocie płóciennym, dość gruba, przyjemna w dotyku i bardzo trwała.
flanela – ciepła, lekka i miękka w dotyku tkanina, o powierzchni pokrytej jedno- lub dwustronnie okrywą włókienną, charakterystycznym meszkiem.
kora – nie gniecie się i nadaje do użytku przez cały rok.
adamaszek – bawełniany lub jedwabny, gruby i trwały materiał z efektownym połyskliwym wzorem;
dżersej – wełniany lub z bawełny, jeśli splot jest gęsty, będzie tkaniną dobrą jakościowo i trwałą.

Wybór tkaniny obicia łóżka. Oprócz doboru koloru, który jest równie istotny musimy zastanowić się nad tkaniną. W zagłówku pikowanym sprawdzi się materiał jednolity lub z drobnymi wzorami. Pikowanie może spowodować, że wzór na materiale zostanie zniekształcony i efekt końcowy wcale może być niezadawalający.
Warto swą uwagę skierować na tkaniny ze strukturą, które bardzo dobrze wyglądają przy zabiegach pikowania. Do tapicerowanych łóżek możemy też używać wszelkich dodatków tapicerskich takich jak, pineski, guziki czy gwoździe.

Zastanawiasz się nad odpowiednim materiałem i kolorem swojego łóżka tapicerowanego? Zajrzyj do naszych zakładek: Łóżka tapicerowane oraz Akcesoria. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszych łóżek. W razie pytań napisz do nas! Jesteśmy dla Ciebie dostępni na naszym Facebooku!