fbpx

Blog

Modna sypialnia 2020

Rok 2020 w pełni, dlatego z pełną swobodą i pewnością możemy już mówić o trendach, które zapanowały w stylizacji sypialni. Kluczowym wyposażeniem każdej przestrzeni sypialnianej jest łóżko, które będzie nam towarzyszyć przez wiele lat zmieniającej się mody.

Obok klasycznych drewnianych ram, które stanowią podstawę pod materac, sporym powodzeniem cieszy się łóżko tapicerowane. Jest to wygodny, a przy tym dekoracyjny mebel, który posiada wiele zalet.Dlaczego? Nadaje ono efekt przytulnej sypialni i przede wszystkim jest bardzo wygodne. Posiadając tapicerowane wezgłowie unikniemy “budowy wieży z poduszek”, tylko po to, aby wygodnie się oprzeć i poczytać książkę, co na dłuższą metę się nie sprawdza. Poduszki rozjeżdżają się w każdą stronę i ostatecznie kończymy z obolałymi plecami czy karkiem. Myśląc o sypialni przede wszystkim musimy pomyśleć o łóżku, a podstawą wyboru powinna być: wygoda i uniwersalność.

Kolory

Wybierając wymarzone łóżko tapicerowane musimy się zastanowić, czy chcemy, aby stało się ono elementem kompozycji całej sypialni, czy punktem wyróżniającym bez względu na styl. Tworząc sypialnię o spójnej kompozycji sypialni powinniśmy dobrać najmodniejsze kolory roku 2020, tak zwane “barwy ziemi”, w których skład wchodzą neutralne odcienie: jasne odcienie złamanej bieli, beżu i brązu, delikatne odcienie zieleni czy błękitu, np. szałwiowy, oliwkowy, jadeitowy czy też baby blue lub barwa kaczego jaja. Dzięki wykorzystaniu takich barw pokój staje się przestronniejszy, ale także jednocześnie przytulny.

Tym, którzy uwielbiają zabawę kolorami polecamy intensywniejsze odcienie modne w 2020:ciemna zieleń czy granatowy, ciemny, czekoladowy brąz i brudny, ziemisty pomarańczowy nawiązujący do barwy terakoty.Oprócz w doborze łóżka tapicerowanego, podobne rozwiązania barw możemy wykorzystać na ścianach. Co więcej rok 2020 oprócz koloru oferuje nam również tapety. Projektanci jednym głosem mówią, że do łask powraca modne przed kilkoma dekadami dopasowywanie wzorów tapet do tkanin obiciowych czy pościeli.

Jeden wzór, np. kwiatowy, powinien być jednak stosowany z umiarem –łatwo bowiem o przesadę i uzyskanie kiczowatego efektu.Rok 2020 daje nam możliwość zabawy w łączeniu stylów, do eleganckiego łóżka tapicerowanego z efektownym tapicerowanym wezgłowiem możemy dodać minimalistyczne meble.Funkcjonalne rozwiązanie, którego prostota w projektowaniu sprawi, że sypialnia stanie się ciekawym miejscem, strefą komfortu oraz wygody w przechowywaniu niezbędnych nam ubrań, dokumentów czy książek. Szukając inspiracji możemy znaleźć wiele rozwiązań obrazujących wyżej wymienioną modę na rok 2020.

Pamiętajmy jednak, że to my mamy czuć się dobrze w pomieszczeniu, w którym żyjemy na co dzień, dlatego bawcie się stylami, kolorami i wybierajcie najlepsze rozwiązania dla Was.