fbpx

Blog

Przestrzeń do pracy w sypialni

Praca w domu – jak wygospodarować wygodne miejsce do pracy?
Aktualna, bardzo niesprzyjająca sytuacja dotycząca panującego na całym świecie Koronawirusa zmusiła wiele firm do przeniesienia się w domowe zacisze i podjęcia pracy z domu. Tak zwany Homeoffice z pewnością sprzyjałby produktywnej pracy, gdyby każdy z nas posiadał w swoim mieszkaniu odpowiednie, przynajmniej w minimalnym stopniu podobne stanowisko pracy jak w biurze.

Co zrobić, gdy nie posiadamy takiej przestrzeni, a praca w salonie nie jest wygodna, bo przecież to miejsce wspólnych spotkań całej rodziny lub zabawy dzieci?

Do pracy potrzebujemy przede wszystkim spokoju, a znajdziemy go we własnej sypialni. W takim razie, jak wykorzystać sypialnię by stworzyć idealne miejsce pracy? Przede wszystkim nie pracujmy na łóżku! Trzymając laptopa na kocu jest duże prawdopodobieństwo, że powietrze nie będzie wylatywać z wentylatora i wtedy laptop po prostu się przegrzeje. Procesor wtedy często zmienia swoje traktowanie.
Jeżeli decydujemy się już na pracę na łóżku najlepiej trzymać laptopa na odpowiedniej podkładce, wtedy nie powinno być jakichkolwiek problemów. Oprócz bardzo ważnej kwestii dbania o sprzęt, który jest niezbędny do pracy musimy pamiętać, że łóżko to przestrzeń, którą podświadomie odbieramy jako miejsce do spania, nie możemy w tej sytuacji zaburzać własnej świadomości. Konsekwencją tych działań mogą być problemy z zaśnięciem, ponieważ łóżko przestanie być dla nas jedynie możliwością relaksu i regenerującego snu, ale też narzędziem pracy. Przez to zamiast spać będziemy myśleć o problemach czy obowiązkach, które czekają nas kolejnego dnia.

Jak sobie z tym poradzić? Najprościej jest wstawić stół czy biurko jakie posiadamy w domu, gdzie możemy na spokojnie przysiąść i poddać się codziennym obowiązkom. Powstanie wtedy oddzielna przestrzeń przeznaczona jedynie pracy i tylko tam ta czynność będzie wykonywana. Jeżeli nie posiadamy stołu czy biurka musimy wykorzystać to co mamy do dyspozycji np. Parapet, jeżeli jest on na tyle duży, że pomieści laptopa, kubek z kawą i kalendarz na notatki, to ze spokojem możemy podjąć się pracy na parapecie.
Nie zapomnijmy o oświetleniu! Wystarczy mała lampka biurowa, żeby praca stała się wygodniejsza. Możemy dodać również koszyk, pudełko czy półkę w szafie na dokumenty.
Podstawa to spokój i dobrze dostosowana przestrzeń, by praca stała się efektowna jak w
biurze.

Powodzenia!