fbpx

Blog

Jak wybrać łóżko na wymiar

Łóżko jest najważniejszym meblem każdej sypialni, bez względu na jej metraż czy stylizację. Możemy zdecydować się na wybór z dostępnych i powszechnie oferowanych wielkości lub zamówić model idealnie dopasowany do naszych możliwości przestrzennych i upodobań. Jak wybrać łóżko na wymiar, które spełni oczekiwania i posłuży przez długie lata? Podpowiadamy, co warto uwzględnić przed zakupem, aby podjąć słuszną decyzję.

Metraż sypialni głównym wyznacznikiem

O wielkości mebli, którymi wyposażamy sypialnię decydują w pierwszej kolejności możliwości przestrzenne pomieszczenia. Zwykle musi się w nim znaleźć miejsce na łóżko, stoliki nocne, szafę oraz komodę. W przypadku, kiedy posiadamy oddzielną garderobę, zyskujemy dodatkowy obszar do zagospodarowania. Należy pamiętać, by tak rozplanować rozstawienie mebli, aby umożliwiało swobodne poruszanie się po pokoju.

Łóżko na wymiar jest o tyle pomocnym rozwiązaniem, że możemy go idealnie wpasować do nawet najmniejszych przestrzeni bez obawy, że zabierzemy miejsce innym meblom. Oczywiście, mamy wybór między wersją jednoosobową lub większą (w zależności od tego, ilu będzie użytkowników). Jeśli pozwala nam na to metraż, warto jednak myśleć przyszłościowo i zapewnić sobie powierzchnię spania przekraczającą niezbędne minimum.

Indywidualizacja przestrzeni, czyli łóżko zrobione na wymiar

Oprócz możliwości przestrzennych pokoju, ważne są także indywidualne potrzeby użytkownika. Decydując się na łóżko na wymiar, możemy dowolnie określić:

  • jego długość, wysokość i szerokość,
  • materiał wykonania i obicia,
  • grubość ramy okalającej materac,
  • wysokość i kształt wezgłowia,
  • kolor i dodatkowe zdobienia.

Zamawiając meble na wymiar, możemy stworzyć własną kompozycję z elementów, które podobają nam się w różnych modelach (w granicach oferowanych przez producenta). Warto przed zakupem zastanowić się, jakie są nasze preferencje (np. czy wolimy twardy czy miękki materac, czy spędzamy w łóżku na tyle dużo czasu w pozycji siedzącej, że przydałby się wygodny wysoki zagłówek, itp.)

Ciekawą opcją jest również wybór łóżka tapicerowanego z pojemnikiem na pościel. Co prawda, obecność schowka wpływa na wysokość kosztów całego mebla, ale okazuje się być bardzo przydatna podczas codziennego użytkowania. Pozwala na bezproblemowe ulokowanie pościeli czy dodatkowych poduszek, na które często brakuje miejsca w szafie.

nowoczesne łóżko tapicerowane Lugano
Nowoczesne łóżko Lugano

Najnowsze trendy w projektowaniu łóżek na wymiar

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się nowoczesne łóżka tapicerowane. Ich głównymi zaletami są:

  • dowolność kolorystyki,
  • łatwość czyszczenia zabrudzeń,
  • możliwość zmiany obicia,
  • wybór pikowania i dodatkowych ozdobników (np. kryształków, guzików).

Wszystko to sprawia, że w prosty sposób możemy dopasować je do każdego wnętrza i otoczyć dodatkami, z którymi stworzą harmonijną całość.

Do swojej sypiali wybierz to, co Ci się podoba

Wybierając łóżko na wymiar, warto zatem kierować się możliwościami przestrzennymi pokoju, indywidualnymi preferencjami oraz obowiązującymi trendami. Jeśli przed zakupem mebla uwzględnimy te kwestie, zyskujemy pewność, że staniemy się posiadaczami pięknego i funkcjonalnego wyposażenia sypialnianego.