fbpx

Blog

Remont w sypialni? Zobacz, jak wybrać nowoczesne łóżko, które zdecyduje o charakterze wnętrza

Sypialnia jest przestrzenią prywatną, w której powinniśmy czuć się wyjątkowo dobrze, aby efektywnie wypocząć i zregenerować siły. Kluczowym ku temu wyposażeniem jest oczywiście łóżko. Ważne, by było wygodne, ale i estetyczne. Jak znaleźć nowoczesne łóżko sypialniane, które będzie równie piękne jak funkcjonalne? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, robiąc zakupy w sklepach meblowych.

Zaplanuj przestrzeń i wyposażenie sypialni

Poszukując, w szerokim asortymencie sklepów meblowych, nowoczesnego łóżka idealnego do naszej sypialni, powinniśmy wcześniej dokładnie zaplanować jak ma wyglądać ten wyjątkowo nasz pokój. Od czego zacząć i co uwzględnić? Oto kilka kroków, które powinny poprzedzić świadomy i dający pełną satysfakcję wybór sypialnianego umeblowania.

 1. Wstępny projekt – warto rozrysować na kartce, co i jakim miejscu chcemy ulokować, aby określić możliwości przestrzenne pomieszczenia i odpowiednie wielkości mebli.
 2. Wybór stylizacji – określenie preferencji stylizacyjnych względem sypialni jest kluczowe, ponieważ wszystkie elementy aranżacyjne powinny ze sobą współgrać.
 3. Oszacowanie kosztów – świadome rozeznanie, określające budżet, jaki chcemy przeznaczyć na remont bądź urządzanie sypialni od podstaw, jest bardzo ważne, bo wyznacza nam pole manewru przy zakupie umeblowania.
 4. Sprecyzowanie oczekiwań – szczególnie istotne przy wyborze nowoczesnego łóżka do sypialni (wskazanie preferowanej: wielkości i materiału, z którego ma być wykonany mebel, wysokości zagłówka, właściwości materaca).
 5. Decyzja związana z kolorystyką wnętrza – warto zadbać, by ściany i meble kontrastowały ze sobą pod względem koloru, natomiast dodatki nie powinny przekraczać liczby trzech barw i ich odcieni (aby nie wprowadzać zbędnej dysharmonii i nieładu).

Po zaplanowaniu wszystkich tych elementów możemy spokojnie rozpocząć poszukiwanie w sklepach stacjonarnych i internetowych idealnego łóżka do sypialni, w której będziemy mogli nie tylko wypocząć, ale i nacieszyć się przemyślaną organizacją modnego wnętrza.

Nowoczesne tapicerowane łóżko sypialniane
Nowoczesne łóżko Naomi

Cechy dobrego nowoczesnego łóżka

Współczesne trendy stylizacyjne podpowiadają, jakie powinno być nowoczesne łóżko sypialniane zgodnie z międzynarodowymi wyznacznikami. Oto cechy, które świadczą o estetyce i funkcjonalności mebla:

 • symetryczność kształtów,
 • wyrazistość barw,
 • solidna konstrukcja nośna,
 • wielkość dopasowana do potrzeb użytkownika i przestronności pokoju,
 • średnia twardość materaca,
 • łatwość w utrzymaniu czystości,
 • dopasowanie do stylistyki wnętrza,
 • odpowiednio dobrane dodatki (np. w postaci poduszek, narzut),
 • stylowe obicie,
 • trwałość materiałów,
 • dodatkowe walory (np. schowek na pościel).

Znalezienie ideału nie jest proste, ale już samo wyznaczenie złotego środka spośród wymienionych cech gwarantuje pełną satysfakcję z wyboru idealnego łóżka.

Przemyślane stylizacje

Wybór nowoczesnego łóżka do sypialni powinien poprzedzać precyzyjnie obmyślony plan aranżacji pokoju, sprecyzowanie własnych potrzeb i analiza najnowszych trendów stylizacyjnych. Dzięki temu stworzymy przestrzeń na miarę swych oczekiwań, możliwości i obecnych wyznaczników modowych.