fbpx

Blog

Jakie łóżka do sypialni powinniśmy wybierać

Producenci łóżek tapicerowanych posiadają w swojej ofercie szeroki wybór modeli, które różnią się materiałem obicia, kształtem i wysokością zagłówków oraz wieloma innymi cechami, które wpływają na wygląd i praktyczność mebla. Jakie powinno być nowoczesne łóżko sypialniane, aby zapewniało nam wygodę snu i pięknie dekorowało przestrzeń pokoju?

Estetyka i staranność wykonania

Łóżka tapicerowane mają to do siebie, że – szczególnie, kiedy decydujemy się zamówić mebel na wymiar – możemy swobodnie wybierać  między różnymi wielkościami, kształtami, kolorami i ozdobami. Szczególnie interesujące są modele o:

  • nietypowym (np. opływowym) kształcie podstawy czy zagłówka,
  • minimalistycznych zdobieniach oparcia (np. w postaci – niezwykle modnych w ostatnim czasie – chromowanych elementów),
  • designerskich pikowaniach (np. w formie eleganckich kryształków czy guzików),
  • nowatorskich pionowych przeszyciach wysokiego wezgłowia,
  • szerokiej ramie (okalającej materac),
  • dynamicznych, żywych kolorach (np. ognistej czerwieni czy wyrazistego fioletu),
  • błyszczących powierzchniach (efektownie odbijających światło dnia i wieczorny blask świec czy lamp).

Skrupulatnie wykonane łączenia i wykończenie elementów oraz dodatkowe zdobienia sprawiają, że efekt końcowy doskonale prezentuje się w każdym miejscu (bez względu na tło czy oświetlenie).

Wszystkie wspomniane cechy sprawiają, że bez najmniejszych problemów możemy dopasować łóżko tapicerowane do stylizacji sypialni, zarówno tych ceniących sobie prostotę (np. skandynawskich, minimalistycznych), tradycję (np. prowansalskich), jak i wyszukane bogactwo zdobień (np. glamour czy angielskich).

Tapicerowane łóżko sypialniane Classic Lux
Łóżko sypialniane Lux Classic

Funkcjonalność nowoczesnych łóżek do sypialni

Wygląd mebla jest ważny, ale nie zapominajmy, że jego głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu snu, podczas którego nasz organizm wypocznie i zregeneruje siły przed kolejnym dniem. Warto wybierać łóżka, które są praktyczne m.in. za sprawą:

·         odpowiednio dobranej wysokości,

·         właściwej miękkości materaca (służącej zdrowiu kręgosłupa),

·         łatwego w utrzymaniu czystości obicia,

·         powierzchni zewnętrznej odpornej na urazy mechaniczne (np. zadrapania),

·         stabilnej konstrukcji nośnej (solidnego stelaża).

Dodatkowym atutem łóżek sypialnianych jest wyposażenie w praktyczny pojemnik na pościel. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej jest zachować czystość w pokoju, a jednocześnie oszczędzić miejsce w szafie, która zwykle i tak jest wystarczająco przeładowana ubraniami (szczególnie, jeśli nie posiadamy oddzielnej garderoby).

Wybierz wygodę

Nowoczesne łóżko do sypialni powinno odpowiadać gustom właściciela, obowiązującym trendom modowym, stylizacji wnętrza, a także zapewniać funkcjonalność codziennego użytkowania. Jeśli wybrany przez nas mebel spełnia te warunki, możemy cieszyć się w spokoju chwilami spędzonymi w pięknej i praktycznie urządzonej przestrzeni, do której chętnie wracamy każdego wieczora.