fbpx

Blog

Najważniejsze cechy nowoczesnych łóżek młodzieżowych

Dojrzewające dzieci są niezwykle wybrednymi designerami wnętrz. Każdy element wyposażenia ich pokoju musi być starannie dobrany i dopasowany do pozostałych. Kluczowe miejsce w sypialni każdego nastolatka zajmuje mebel, na którym śpią, relaksują się i odpoczywają. Jakie powinno być nowoczesne łóżko młodzieżowe, aby sprostało oczekiwaniom i potrzebom młodych użytkowników?

Moda ponad wszystko

Młodzież, jak nikt inny, ceni sobie, by wszystko, co mają w posiadaniu było zgodne z najnowszymi trendami. Modne muszą być nie tylko ubrania czy szkolne wyposażenie, ale i meble w pokoju, którym z dumą można pochwalić się rówieśnikom. Jakie powinno być łóżko nastolatka, aby sprostało jego wyszukanym gustom na miarę współczesności? Oto najnowsze wskazówki modowych specjalistów w tym zakresie:

  • przestronne – wielkość ma znaczenie nie tylko podczas snu, ale i w ciągu dnia (przy czytaniu czasopism, korzystaniu z laptopa, smartfona i mnóstwa innych gadżetów, którymi otaczają się młodzi ludzie),
  • barwne – łagodne i stonowane kolory ustąpiły w ostatnim czasie miejsca dynamicznym, wyrazistym tonacjom, nadającym charakteru wnętrzu,
  • zdobione – niebanalne wzornictwo, ciekawe przeszycia i pikowania łóżek tapicerowanych cieszą się dużą popularnością,
  • kontrastujące z wnętrzem – przodujący współcześnie trend modowy zakłada kolorystyczne zestawienie łóżka z pozostałymi elementami pokoju (dodatkami, ścianą, dywanem) na zasadzie kontrastu,
  • wzbogacone ulubionymi dodatkami – narzuty, poduszki i koce w motywach, którymi na co dzień otacza się nastolatek jest strzałem w dziesiątkę i gwarancją jego satysfakcji.

W przypadki, gdy jesteśmy na bieżąco z obowiązującymi trendami w branży aranżacji wnętrz i kiedy znamy preferencje właściciela sypialni, bez problemów znajdziemy nowoczesne łóżko, które go zadowoli. Jeśli jednak nie mamy pewności, na co powinniśmy się zdecydować, warto zapytać sprzedawcę, co jest najczęściej wybierane w sytuacji o podobnym do naszego przeznaczeniu mebla.

Praktyczność nowoczesnych łóżek młodzieżowych

Młodzi ludzie nie przepadają zwykle za porządkami i rozwiązaniami wnętrzarskimi, które wymagają od nich nadmiernego wysiłku. Łóżko jest meblem użytkowym, przez co często poddawanym próbom wytrzymałości i praktyczności, np. poprzez:

  • zadrapania i zarysowania,
  • zalania spożywanymi napojami,
  • wgięcia powstałe od ostrych przedmiotów,
  • inne plamy i zabrudzenia.
łóżko tapicerowane designerskie dla młodzieży
Młodzieżowe łóżko Madison Lux

Najbardziej cenione są te modele, których obicia można łatwo wyczyścić (czemu służy głównie śliska powierzchnia tapicerki). W razie poważniejszych uszkodzeń mechanicznych dobrze jest też, by dało się wymienić zewnętrzną powłokę tylko wybranego elementu mebla. Przy drewnianych łóżkach sytuacja taka nastręcza większych problemów niż przy łatwo dostępnej tkaninie i prostej w dokonywaniu wszelkich modyfikacji konstrukcji łóżek tapicerowanych.

Młodzi wybierają inspirujący design

Najważniejszymi cechami nowoczesnych łóżek młodzieżowych jest ich zgodność z obowiązującymi trendami i funkcjonalność użytkowania. Warto mieć je na uwadze, tworząc estetyczną i praktyczną sypialnię nastolatka.