fbpx

Blog

Kilka słów o popularności tapicerowanych sypialni

Nowoczesne sypialnie tapicerowane zyskały wielu zwolenników. Doskonale prezentują się w małych i szeroko metrażowych pomieszczeniach, ponieważ nie są masywne i przytłaczające. Na co zwracać szczególną uwagę, decydując się na zakup tapicerowanych łóżek i co decyduje o ich niegasnącej popularności?

Jakość materiałów i stabilność konstrukcji

O tym, jak długo posłuży nam dany mebel, decyduje przede wszystkim stabilność konstrukcji nośnej i materiał, z jakiego wykonano poszczególne elementy łóżka. Przed zakupem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na następujące jego właściwości:

  • jakość gatunkową,
  • stabilność ramy, w której umieszczono materac,
  • staranność dokręcenia śrub i innych elementów podtrzymujących konstrukcję (np. metalowych prętów),
  • grubość i formę profilową nóg wezgłowia i przynóżka,
  • obecność dodatkowych wsporników czy stopki podtrzymującej materac,
  • wytrzymałość stelażu.

Staranny dobór użytych materiałów oraz skrupulatne łączenie poszczególnych elementów łóżka sprawiają, że łóżko zapewnia bezpieczną i solidną powierzchnię, która sprawdza się przez wiele lat codziennego użytkowania.

Wyszukany design w parze z tapicerką łóżka

Funkcjonalna konstrukcja tapicerowanych łóżek sprawia, że doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych (np. skandynawskich), jak i  tradycyjnych (np. angielskich) wnętrzach. Styl nie stanowi więc dla tego rodzaju mebli żadnych ograniczeń.

  • Jeśli nasza sypialnia ma chłodny wystrój, wystarczy nabyć przytulne dodatki w postaci poduszek i koców o miękkiej powierzchni i ciepłych barwach.
  • Jeśli z kolei kolor ścian i pozostałych mebli jest łagodny i wprowadzający ciepły klimat, możemy go uzupełnić przeszyciami lub dodatkiem guzików czy kryształów.
nowoczesna sypialnia tapicerowana
Nowoczesne łóżko Quadro

Praktyczny wymiar tapicerowanych sypialni

Każde pomieszczenie wymaga czasem zmian i przemeblowań, aby dać poczucie świeżości i kreatywności twórczej mieszkańcom. Nie trzeba nakładów pieniężnych, by tego dokonać. Wystarczy dokonać przemyślanego zakupu mebli, które nie są na tyle masywne, że – raz postawione – muszą na stałe pozostać w danym miejscu.

Nowoczesne łóżka tapicerowane pozwalają na swobodne zmienianie ich lokalizacji.  Ich powierzchnia jest także niezwykle praktyczna w utrzymaniu czystości. Wystarczy wilgotna ścierka, by pozbyć się wszelkich zabrudzeń. Zbędne są specyficzne preparaty, które często bywają trudno dostępne i kosztowne.

Oblicza atrakcyjności

Decydując się na zakup nowoczesnego łóżka metalowego, powinniśmy zwrócić uwagę na jego stabilność i jakość wykonania. Jest to główny warunek, który musi spełniać ten mebel, ponieważ inne cechy (m.in. stylowy design i funkcjonalność) przemawiają zdecydowanie za jego atrakcyjnością.