fbpx

Blog

Sypialnia w stylu glamour z nowoczesnym łóżkiem tapicerowanym

Styl glamour to sposób na wystrój sypialni dla odważnych. Blask zdobień, dynamiczne barwy i nietuzinkowe połączenia faktur sprawiają, że wnętrze nabiera charakteru. Nowoczesne łóżka tapicerowane idealnie wpisują się w tę stylizację. Dlaczego? Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Eleganckie zdobienia łóżek tapicerowanych

Meble w stylu glamour charakteryzuje wyszukane zdobnictwo, elegancja i szyk. Proste i symetryczne wykończenia nowoczesnych łóżek tapicerowanych można urozmaicić przykładowo:

  • lekko wygiętym wezgłowiem,
  • wybraniem modeli z przeszyciami i pikowaniami,
  • dodatkowymi ozdobami pikowania w postaci kryształków lub guzików,
  • wzorzystymi poduszkami w mocnej tonacji kolorystycznej.

Sam materiał, którym obite jest łóżko, podkreśla jego niepowtarzalną prezencję. W stylu glamour preferowane są powierzchnie śliskie i błyszczące, od których odbija się światło.

Kolorystyka i wielkość łóżek sypialnianych w stylu glamour

Styl glamour wiąże się z bogactwem zdobień, ale nie ich przepychem. Wyposażenie sypialni obfituje w kryształowe, błyszczące dodatki, lustra o wzorzyście wykończonych ramach oraz śliskie powierzchnie faktur.

Głównym punktem aranżacyjnym pokoju sypialnianego jest oczywiście łóżko. Jego kolorystyka powinna odpowiadać całemu zamysłowi stylizacyjnemu, a więc najbardziej pożądane są następujące barwy:

  • biel,
  • czerń,
  • zmysłowa czerwień,
  • wyrazisty róż.

Dynamiczne, żywe kolory podkreślają elegancję wystroju wnętrza. Optymalnie dopasowane do niego obicie łóżka powinno być jednolite pod względem kolorystyki, natomiast dodatki, które się na nim znajdują (np. koce, poduszki), dobrane na zasadzie kontrastu oraz zgodne z upodobaniami pod względem obecności wzorów.

łóżko tapicerowane w stylu glamour z zagłówkiem
Łóżko tapicerowane Quadro Mini

Efekty wizualne

Biorąc pod uwagę wystawność pokoju sypialnianego w stylu glamour, łóżko (jako główny element dekoracyjny) nie może odstawać pod względem wielkości od przyjętych założeń. Zatem powinno być duże i masywne. Osiągnięciu temu celowi sprzyjają – często proponowane przez producentów łóżek tapicerowanych – szykowne nogi z metalowym połyskiem (często urozmaicone ciekawymi wygięciami) i szerokie ramy okalające materac.

Wymiary optymalne

Jeśli pozwala na to przestrzeń pomieszczenia sypialnianego można wybrać mebel pokaźnych rozmiarów, natomiast – jeśli obszar do zagospodarowania nie jest zbyt przestronny – najbardziej odpowiednim wyborem okazuje się być łóżko tapicerowane 140 x 200. Szafa, lustro, komoda i fotel są wystarczającym zestawem, który idealnie dopełni wprowadzoną przez niego nowoczesną stylistykę.

Sypialniane wnętrza z klasą

Styl glamour jest obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań aranżacyjnych wnętrz sypialnianych. Tapicerowane łóżko idealnie wpisuję się w tę stylizację i stwarza wiele możliwości wyboru, podyktowanych własnymi preferencjami i upodobaniami (np. w zakresie kolorystyki, wielkości mebla, charakteru zdobień). Wystarczy bardzo niewiele, by stworzyć gustowną przestrzeń – fantazja i chęć działania. Wszystkich nas na to stać.