fbpx

Blog

Kiedy warto zainwestować w łóżko na wymiar?

Spotkałeś się z sytuacją, kiedy wchodzisz do sklepu meblowego, a w nim znajdujesz łóżka tapicerowane 140 x 200 jako jedyną dostępną opcję? Jeśli tak, to wiesz już na pewno, że unifikacja rozmiarów bywa dobra tylko w określonych przypadkach. Bez wątpienia nie sprzyja ona oryginalnemu urządzaniu wnętrz i komfortowemu wypoczynkowi. Najczęściej jedynym rozsądnym wyjściem okazują się być łóżka wykonane na konkretny wymiar. Ich różnorodność oraz dowolność w doborze wielkości zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Kiedy warto zainwestować w tego typu wyposażenie?

W odpowiedzi na nietypowe metraże – nietypowe łóżka tapicerowane  na wymiar

Nowoczesne budownictwo stawia na optymalizację przestrzeni mieszkań po to, by stworzyć ich jak najwięcej i zaprezentować koszty ofert, na które klienci mogą sobie finansowo pozwolić. Stąd szereg mieszkań z sypialniami o powierzchni ok. 9 m², które bez wątpienia zapewniają prywatność, ale wymagają przy tym doskonałych umiejętności organizacyjnych. Urządzenie tak małej powierzchni w sposób funkcjonalny i estetyczny, bez efektu zbędnego przeładowania, nie jest prostym zadaniem.

Trudności sprawia także aranżacja nazbyt przestrzennych sypialni w stylowych apartamentowcach, które także potrzebują odpowiedniej oprawy. Ulokowanie tam łóżka tapicerowanego 140 x 200 z pojemnikiem nie jest dobrą decyzją, ponieważ takich niewielkich rozmiarów mebel  nie będzie się dobrze prezentował w nieproporcjonalnie dużej przestrzeni wnętrza. W obu tych skrajnych, ale jakże obrazowych przypadkach, idealnym rozwiązaniem okazuje się być łóżko na wymiar. Najszerszą gamę tego rodzaju produktów oferują oczywiście producenci łóżek tapicerowanych z zagłówkiem, których konstrukcja pozwala na dużą swobodę w zakresie realizowania nawet najbardziej nietypowych życzeń i potrzeb aranżacyjnych klientów.

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościelrama z pojemnikiem na pościel

Ta opcja, wykonana na wymiar, posiada zaletę podwójnej oszczędności miejsca. Po pierwsze, dokładnie i precyzyjnie wpasujesz łóżko w ograniczony metraż, a po drugie – uzyskasz dodatkową przestrzeń, w której możesz przechowywać pościel bądź inne sypialniane gadżety. Łóżko z pojemnikiem jest idealnym wyborem w przypadku mieszkań, które muszą zaspokoić użytkowe potrzeby swoich lokatorów przy licznych ograniczeniach przestrzennych.

Wybierz łóżko na wymiar z komfortowym zagłówkiem tapicerowanym

Łóżko z zagłówkiem tapicerowanym znakomicie prezentuje się nie tylko w standardowych, ale także w nietypowych, wykonywanych na specjalne życzenie klienta, wymiarach. Wynika to z faktu, iż miejsce ewentualnych przeszyć na zagłówkach może być przesunięte na tyle, że pozwala przy tym zachować właściwe odstępy pomiędzy nimi. Dla przykładu, model Quadro Mini posiada na wezgłowiu przeszycia w formie kratki. Jej standardowy wymiar to 40 x 40 cm, ale może zostać proporcjonalnie dopasowany do wielkości zamówionego łóżka. W przypadku, gdy zdecydujesz się na model Classic z zagłówkiem bez pików i przeszyć, będziesz mieć pewność, że bez względu na zamówiony rozmiar, łóżko zapewni Ci szlachetną elegancję i komfortowy wypoczynek.

O tym, dlaczego zagłówki w łóżkach są ważne, piszemy w artykule: 5 powodów, by wybrać łóżko tapicerowane z zagłówkiem.

Łóżka na wymiar to idealne rozwiązanie dla wszystkich, nawet najbardziej nietypowych metraży wnętrz. Stworzone zgodnie z Twoimi potrzebami i upodobaniami zapewniają funkcjonalność użytku i estetykę wyglądu – zobacz TU, jakie łóżka masz do wyboru.