fbpx

Blog

5 powodów, by wybrać łóżko tapicerowane z zagłówkiem

Marzysz o wygodnej, stylowej i eleganckiej sypialni? A może wolałbyś taką, która robi wrażenie oryginalnym designem i awangardowym wystrojem? Nowoczesne łóżka sypialniane zapewnią Ci to wszystko pod warunkiem, że postawisz na łóżko z zagłówkiem tapicerowanym. Dlaczego? Oto pięć głównych powodów.

1.Wygoda z nowoczesnym łóżkiem do sypialni

Solidna rama, zapewniająca odpowiednie wsparcie dla materaca, stanowi podstawę, bez której nie może być mowy o wygodnym śnie. Komfort wypoczynku daje również wygodne oparcie przydatne w pozycji siedzącej lub półleżącej. Warto więc wybrać łóżko tapicerowane z zagłówkiem, które sprawdza się szczególnie podczas relaksujących wieczorów z ulubioną książką czy też leniwych poranków ze śniadaniem w łóżku.

2. Wrażenia estetyczne na miarę Twojego gustu

Łóżko z zagłówkiem tapicerowanym jest na tyle wyrazistym elementem dekoracyjnym sypialni, że inne dodatki okazują się być całkowicie zbędne. Wyobraź sobie wnętrze w stylu glamour z kryształowym żyrandolem, wysoko strzyżoną wykładziną pieszczącą stopy podczas każdego kroku oraz główną dekoracją w postaci nowoczesnego łóżka tapicerowanego z zagłówkiem w modelu Guana. Jego wezgłowie posiada okazałe i budzące zachwyt pikowania, które – na specjalne życzenie klientów – mogą zostać wykończone kryształami, bądź ozdobnymi guzikami. Taki wariant bez wątpienia stanowi wyjątkową i niebanalną propozycję aranżacyjną dla osób znudzonych standardowymi ofertami salonów meblowych.

3. Ciekawy pomysł na aranżację wnętrza

łóżko tapicerowane quadro plus - biała tapicerkaŁóżko z zagłówkiem tapicerowanym sprawdza się również w przypadku, gdy brak Ci pomysłu na aranżację ściany sypialni, a klasyczne obrazy, czy fotografie wydają się być zbyt banalnym  rozwiązaniem. Nowoczesne łóżka sypialniane w wersji tapicerowanej charakteryzuje duża różnorodność zagłówków, ich fasonu i wielkości, dzięki czemu stanowią znaczący element dekoracyjny całego pomieszczenia. Warto postawić taki mebel przy ścianie, z którą będzie kolorystycznie kontrastowało. Zdecydowanie pogłębia to efekt estetyczny, a ponadto jest zgodne z zasadami feng shui.

4. Łóżko tapicerowane z zagłówkiem wyrazem klasycznej elegancji

Tapicerowane zagłówki łóżek nie są odkryciem designerskim, ale coraz śmielej wracają w projektach także nowoczesnych wnętrz. Decydują się na nie zazwyczaj osoby, które mają już jasno określony gust, cenią sobie prostotę oraz klasykę. W czym tkwi wartość klasycznej stylizacji mieszkań? Stawia na rozwiązania, których nie sposób nie pokochać, ponieważ sprawdzają się w pomieszczeniach każdej wielkości i z każdymi możliwymi dodatkami. Doceniamy ją zazwyczaj dopiero po okresie zachłyśnięcia się innymi, bardziej ekstrawaganckimi, aranżacjami. Tradycyjny styl zawsze jednak nieuchronnie powraca ze zdwojoną siłą i poszerzonym gronem zwolenników.

5. Łóżka tapicerowane z zagłówkiem sposobem na wprowadzenie koloru do sypialni

Wstawienie do pomieszczenia nowoczesnego łóżka sypialnianego w wyrazistym kolorze to najprostszy sposób, by nadać mu niepowtarzalnego charakteru. Soczyście zielony model Madison to opcja dla odważnych i pewnych siebie osób, które cenią sobie oryginalne rozwiązania. Natomiast zmysłowo fioletowe łóżko tapicerowane Lazio wprowadza do sypialni atmosferę sprzyjającą miłosnym uniesieniom. Bez względu na wybrany kolor  tapicerowanego łóżka z uwydatnionym zagłówkiem warto kierować się zasadą kontrastu. Wyraziste barwy najlepiej prezentują się w otoczeniu neutralnych szarości, czy beżu, natomiast łagodne kolory mebli świetnie wkomponowują się w żywe barwy ścian i dodatków.

Innym udoskonaleniem, które cenią użytkownicy naszych mebli, są pojemniki na pościel – o tym, dlaczego model z pojemnikiem warto mieć, piszemy w kolejnym artykule.