fbpx

Blog

Łóżka tapicerowane dla dzieci – moda i funkcjonalność

Najmłodsi mieszkańcy domów marzą zwykle o stylowym wyposażeniu swojego pokoju, w którym miło upływają chwile nauki, odpoczynku i zabawy z kolegami. Łóżka tapicerowane dla dzieci, jakich propozycje znajdujemy na runku meblowym, dają nam szerokie możliwości wyboru. Jakie są modele najmodniejsze w tym sezonie i na co zwracać uwagę kupując łóżko tapicerowane dla naszych pociech?

Modna kolorystyka łóżek tapicerowanych dla dzieci

Przeświadczenie, że pokój dziewczynek powinien być urządzony w różowych barwach, a przestrzeń chłopców w niebieskich, jest już od dawna nieaktualne, choć niektórzy producenci mebli i dodatków aranżacyjnych nadal kierują się tym wskazaniem.

Łóżko stanowi ważny element wyposażenia dziecięcej sypialni, stąd też powinien być dobierany tak, by współgrał z pozostałym sprzętem w obrębie pokoju. Nowoczesne modele, na które w ostatnich latach najczęściej decydują się kupujący, prezentują następujące trendy kolorystyczne:

  • ogniste czerwienie i fiolety,
  • odprężające zielenie,
  • łagodne beże, biele i odcienie ziemi,
  • stonowane brązy,
  • oraz uniwersalną czerń.

Aby przestrzeń dziecięcej sypialni nie sprawiała wrażenia nudnej i nijakiej, najlepiej połączyć kolorystykę ścian, mebli i dodatków na zasadzie kontrastu. To najmodniejsze w ostatnim czasie rozwiązanie, które gwarantuje estetyczne poczucie porządku i harmonii współgrających ze sobą elementów.

Łóżka tapicerowane, za sprawą obicia powierzchni zewnętrznej, stwarzają wyjątkowo szerokie możliwości kolorystycznego dopasowania mebla do stylistyki wnętrza oraz naszych upodobań.

Praktyczne rozwiązania wśród dziecięcych łóżek tapicerowanych

Wybierając łóżko dla dziecka warto pamiętać, że nie jest ono tylko miejscem odpoczynku, ale często i zabawy czy wieczornego czytania ulubionych książek. Mając tę świadomość, powinniśmy wybrać mebel, który:

  • posiada wygodne oparcie (przydatne przy wieczornej lekturze),
  • nie jest zbyt wysoki (aby najmłodsi bez problemów mogli się niego wdrapać),
  • łatwo się go czyści (śliska faktura ogranicza wchłanianie płynów i ułatwia zapieranie brudnych miejsc),
  • jest odporny na uszkodzenia mechaniczne (np. zadrapania),
  • gwarantuje wygodę (za sprawą miękkiej powierzchni).

Obok komfortu korzystania z tapicerowanego łóżka, wynikającego z wygody odpoczynku, ważna jest przede wszystkim funkcjonalność. Mebel, który jest łatwy w utrzymaniu czystości, posłuży nam o wiele dłużej niż ten, którego elementy (np. obicie) trzeba regularnie wymieniać pod wpływem uszkodzeń (wynikających z regularnego użytkowania).

Zdjęcie przedstawiające łóżko tapicerowane przeznaczone dla dzieci
Łóżko dla dzieci Rama Kontynentalna

Łóżka dla wygody

Wybierając łóżko tapicerowane dla dzieci, zyskujemy możliwość prostego dopasowania kolorystyki mebla do praktycznie każdego wystroju o dowolnej stylistyce, co pozwala nam być na bieżąco z obowiązującymi trendami aranżacyjnymi. Dodatkowo, rodzaj powierzchni obicia charakteryzuje wysoka funkcjonalność (co ułatwia codzienne użytkowanie). Te właściwości stanowią główny wyznacznik popularności łóżek dziecięcych w wersji tapicerowanej.