fbpx

Blog

Postaw na funkcjonalność, wybierając łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel

Wszystkim nam zależy, by stworzyć piękną, ale i funkcjonalną sypialnię, do której z przyjemnością będziemy wracać po ciężkim dniu pracy czy nauki. Łóżka tapicerowane z pojemnikiem na pościel to opcja, która łączy ze sobą szykowną estetykę i praktyczność użytkowania. Jakie cechy wpływają na wciąż niegasnącą i zyskującą nowych zwolenników popularność tego typu łóżek?

Stylowa tapicerka wyznacznikiem designu

Wygodne tapicerowane łóżko z pojemnikiem na pościel
Łóżko z pojemnikiem Milano

Łóżka tapicerowane są bardzo popularnym rozwiązaniem problemów aranżacyjnych, ponieważ niezwykle łatwo dopasować ją do stylistyki każdego wnętrza. Wynika to głównie z szerokich możliwości wyboru dowolnej:

 • kolorystyki,
 • rodzaju materiału,
 • kierunku przeszyć,
 • typu pikowań,
 • dodatkowych ozdobników (np. guzików, kryształków).

Dzięki temu łóżko z łatwością wpasujemy do przestrzeni minimalistycznych, skandynawskich, prowansalskich, angielskich czy tych w stylu glamour. Bez względu na gusta czy już zakupione meble i dodatki, jakie ulokowaliśmy wcześniej w pokoju docelowym i w innych pomieszczeniach domu, tapicerowany mebel odnajdzie się wśród nich doskonale.

Praktyczny wymiar łóżek tapicerowanych z pojemnikiem na pościel

Sypialnie o niewielkiej przestronności wymagają szczególnego podejścia w kwestii doboru mebli. Nie tyle liczy się ich wyszukane wzornictwo czy ponadczasowa stylistyka, co funkcjonalność przy codziennym użytkowaniu.

Tapicerowane łóżko z pojemnikiem na pościel Loft
Łóżko z pojemnikiem Loft

W mieszkaniach, w których nie ma oddzielnej garderoby ze specjalnym przeznaczeniem na składowanie ubrań, butów, kapeluszy, torebek i innych dodatków, należy zadbać o to, by w sprytny sposób uporządkować przestrzeń. Celem jest jak najdokładniejsze jej zagospodarowanie przy zachowaniu estetyki i poczucia czystości. W tym przypadku sprawdzają się łóżka tapicerowane posiadające pojemnik na pościel. Umożliwiają nie tylko ulokowanie poduszek, kołdry i prześcieradła, ale także innych przedmiotów, z których korzystamy sporadycznie, np.:

 • walizek i toreb podróżnych,
 • dodatkowych koców (czekających na zimniejsze noce),
 • nieużywanej na co dzień odzieży,
 • dziecięcych zabawek, które czekają na moment, by powtórnie wrócić do łask naszych pociech,
 • prezentów, które nie przypadły nam do gustu, ale warto, byśmy je przechowali na wypadek, gdyby trzeba było pokazać darczyńcom, że mimo wszystko z nich korzystamy,
 • oraz wielu innych przedmiotów, które potrzebują niebanalnego miejsca na to, by je przez pewien czas przechować.

Nasze mieszkania są składowiskiem wielu rzeczy, których nie używamy zbyt często, dlatego niejednokrotnie spotykamy się z problemem sprytnego ulokowania, które pozwoli znaleźć im miejsce dyskretne i takie, w którym nie będą potęgowały wrażenia nieładu czy braku uporządkowania. Obszerny schowek we wnętrzu łóżka sypialnianego może mieć więc tez takie nietuzinkowe wykorzystanie.

Funkcjonalność przede wszystkim

Szukając pomysłu na organizację eleganckiego i użytecznego mebla do spania, warto przemyśleć zakup łóżka tapicerowanego wyposażonego w pojemnik na pościel. Piękne obicie i przestronny schowek przydają się w codziennym użytkowaniu pokoju sypialnianego.