fbpx

Blog

Jak zagłówek łóżka tapicerowanego wpływa na design sypialni?

Pisaliśmy już o tym, dlaczego warto mieć w sypialni łóżko z zagłówkiem, dziś uzupełnimy temat o kwestie związane z designem.

Ogólnie przyjęte i ponadczasowe zasady prawidłowej kompozycji wnętrz zakładają, że uzyskanie optymalnego efektu jest możliwe tylko wtedy, gdy całość pomieszczenia aranżowana jest w oparciu o jeden element dominujący. Zazwyczaj jego rolę pełni większy mebel, bądź nietypowa i wyrazista faktura ścian. Jeżeli zależy Ci na prawidłowym urządzeniu sypialni (bez względu na wybraną stylistykę), wybierz łóżko z zagłówkiem tapicerowanym.

Przeszycia i piki, czyli oblicza nowoczesnych łóżek tapicerowanych

Nowoczesne łóżka do sypialni posiadają zjawiskowe wręcz wezgłowia, które mogą mieć prostą, minimalistyczną formę, bądź okazałą postać z przeszyciami i pikami. Różnorodność w zakresie ich wielkości i kolorystyki powoduje, że każdy jest w stanie wybrać spośród nich model, który idealnie wpisuje się w projektowane według indywidualnych upodobań wnętrze.

Geometryczna forma przeszyć to jeden z najbardziej szlachetnych sposobów dekoracji tapicerki. Uzyskany efekt jest zachwycająco estetyczny, a jednocześnie uspokaja zmysły i wprowadza harmonię do wnętrza. Okazałe piki, usytuowane w mniejszym bądź większym zagęszczeniu, stanowią kwintesencję elegancji w klasycznym, nieprzemijającym stylu, który od zawsze zachwyca i urzeka swym pięknem.

Magia koloru w sypialni

Podczas każdej aranżacji ważnym momentem jest dobieranie kolorystyki wnętrza, jego wyposażenia i dodatków. Jeżeli wybierzesz nowoczesne łóżko tapicerowane o wyrazistym kolorze, zapewnij mu stonowane tło i delikatne dodatki, które nie będą już niepotrzebnie odwracały uwagi od głównych elementów wyposażenia sypialni. Taka forma łączenia barw to propozycja dla osób odważnych, którzy lubią żywe kolory i ich wyraziste tonacje.

Warto pamiętać, że  mocne barwy materiałów łóżka doskonale prezentują się zarówno na intensywnie zdobionych zagłówkach (np. model Madison – idealna propozycja do wystroju w stylu glamour), jak i prostych formach (model Futura –  typowo minimalistyczny). Najlepszym towarzystwem dla nich są ściany w łagodnych tonacjach (np. w kolorze białym, śmietanowym, latte czy beżowym).

O aranżowaniu sypialni z uwzględnieniem koloru łóżka jako wiodącej barwy przeczytacie w naszym poradniku Wszystkie kolory sypialni, cz. 1 – biały, cz. 2 – zielony, cz. 3 – fioletowy, cz. 4. kolory ziemi, cz. 5 – czarny.

Łóżko tapicerowane idealnym tłem dla wyjątkowych dodatków

łóżko tapicerowane lorenzo new z białym zagłówkiemŁóżko może być głównym elementem dekoracji sypialni, ale taka stylizacja nie jest zasadą. Wyobraź sobie odwrócenie sytuacji. Zakupione przez Ciebie łóżko tapicerowane o neutralnym kolorze oraz fasonie (np. model Lorenzo w wariancie ecru) tworzy doskonałe tło dla wyrazistych dodatków (np. w postaci okazałych lamp, czy kolorowych tekstyliów). Tę aranżację cechuje niewymuszona elegancja, którą podświadomie kieruje się w swym wyborach każdy z nas. Jest jeszcze jedna zaleta takiego zestawienia kolorystycznego wyposażenia wnętrza.

Łóżko z zagłówkiem tapicerowanym w łagodnych barwach ziemi jest bliższe naturze i trudniej jest się nam nim znudzić niż w przypadku wyrazistych tonacji. Wymiana detali, które zdobią pomieszczenie (np. obrazów, czy wazonów w dynamicznych kolorach) jest zdecydowanie łatwiejsza i tańsza niż wymiana łóżka. Warto zatem zdecydować się na wybór  klasycznej, doskonale wykonanej i ponadczasowej powierzchni wypoczynkowej, która – dzięki swej funkcjonalności – będzie towarzyszem na długie lata.

Lubisz nietypowe rozwiązania? Zagłówki łóżek tapicerowanych mogą zostać dodatkowo ozdobione guzikami bądź kryształami, które nadadzą im niepowtarzalnego stylu, podkreślającego osobliwy gust właściciela. To wyłącznie od Twoich wyborów zależy efektowny design sypialni i całego mieszkania. Stwórz modne i oryginalne wnętrze, w którym spędzisz czas z prawdziwą przyjemnością.