fbpx

Blog

Łóżko kontynentalne – Czym się charakteryzuje? Jakie ma zalety?

Jeśli mielibyśmy opisać łóżko kontynentalne w trzech słowach, zdecydowanie byłyby to: masywne, wysokie i stabilne. Znane było w Ameryce Północnej już w XIX wieku i gościło w bogatych mieszczańskich domach, przenosząc się w późniejszym czasie na stałe do hoteli. Dlatego też od zawsze kojarzy się z luksusem bogato wyposażonych apartamentów, posiadających duże sypialnie.

Przestrzeń i wygoda to bardzo ważne cechy, określające ten typ łóżek, a wynikają one z ich specyficznej budowy. Mianowicie łóżko kontynentalne jest większe i wyższe od tradycyjnego. Składa się z trzech warstw materacy, zapewniając wysoki komfort snu oraz z tapicerowanego zagłówka, ułatwiającego wypoczynek.

Najniższa część łóżka wsparta jest zazwyczaj na bardzo niskich nóżkach, które umożliwiają dodatkową wentylację materaca od dołu. Natomiast najwyższa warstwa – powierzchnia do spania, znajduje się na wysokości 60-70cm.

Dobór szerokości łóżka jest natomiast sprawą indywidualną, może wynosić ona 140-160 cm, a w dużych sypialniach nawet 180-200 cm. Standardowa długość jest natomiast taka sama jak w łóżku tradycyjnym i waha się w okolicach 200 cm, zapewniając wygodny relaks dwójce osób.

Charakterystycznym elementem łóżka kontynentalnego jest wysokie, tapicerowane wezgłowie, które chroni ściany przed zabrudzeniem, a także pełni rolę podparcia ciała, na przykład w trakcie czytania książek.

W sprzedaży dostępne są także łóżka kontynentalne z wbudowanym pojemnikiem do przechowywania pościeli, umieszczonym na samym dole łóżka lub z wysuwanymi szufladami. Funkcja ta umożliwia wygodne przechowywanie rzeczy oraz jednocześnie łatwy dostęp do nich. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w małych sypialniach, w których nie ma miejsca na dodatkowe przechowywanie pościeli.

Łóżka kontynentalne mogą być z łatwością dopasowane do każdego wnętrza. Nie bez powodu kojarzone są z luksusem oraz wysoką jakością. W New Design możesz dowolnie dostosować je do swoich potrzeb. Wybierz kolor i materiał wezgłowia, rodzaj wykończenia, a także najważniejsze – dopasuj odpowiedni materac.