fbpx

Blog

Ascetyczna sypialnia – wnętrzarski hit dla małych przestrzeni 

Sen pełni jedną z najważniejszych funkcji w życiu człowieka. Niestety coraz więcej Polaków cierpi na problemy związane z prawidłowym wysypianiem się. Ascetyczna sypialnia, charakteryzująca się czystością i minimalizmem, oraz odpowiednie rytuały mogą pomóc w poprawie komfortu snu. Sypialnia w tym stylu to również jeden z największych trendów w aranżacji wnętrz w 2023 roku. 

Obecnie wiele osób coraz bardziej odczuwa przytłoczenie konsumpcjonizmem i nadmiarem rzeczy. Stąd powstała moda na pozbywanie się zbędnych przedmiotów oraz wykorzystywanie wszystkiego, co już się ma – zgodnie z zasadą zero waste. Prosta, minimalistyczna stylistyka pozwala na stworzenie przestrzeni, która jest jednocześnie elegancka i funkcjonalna. To podejście do aranżacji doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o małym metrażu.  To właśnie z tego powodu coraz więcej osób decyduje na wprowadzenie minimalizmu do swojego wnętrza.  

Sprzęty oraz meble należy ograniczyć wyłącznie do tych niezbędnych, takich jak łóżko, szafa, stolik nocny oraz ewentualnie klimatyczny fotel. Zbyt duża ilość półek czy dekoracji może rozpraszać osoby, które uwielbiają zagłębiać się we własne myśli, co negatywnie przełoży się na jakość snu. 

Jednym z najważniejszych elementów takiej sypialni jest łóżko – musi być ono nie tylko wygodne, ale również pasować do całości aranżacji. W ascetycznych wnętrzach najlepiej sprawdzają się tapicerowane łóżka sypialniane z maksymalnie prostym designem. Poza oferowaniem niesamowitego komfortu snu, stanowią również doskonałą ozdobę. Obicie może zostać wykonane z różnych materiałów, w wielu kolorach. Polecane są szczególnie jasne, stonowane barwy, takie jak biel czy beż. Dzięki temu, że łóżka tapicerowane są wykonywane w New Design na wymiar – bez problemu można je dopasować do każdego, nawet małego, pomieszczenia. Oferujemy szeroki wybór różnych modeli z możliwością licznych modyfikacji.  

Pamiętajmy, że mniejsza liczba przedmiotów w pomieszczeniu bardziej przykuwa uwagę. Dlatego w ascetycznych wnętrzach należy zadbać o ich jakość. Meble muszą być solidne, funkcjonalne i pozbawione efektownych zdobień. 

Podsumowując, ascetyczna sypialnia to obecnie jeden z największych trendów w aranżacji wnętrz. Prosta, minimalistyczna stylistyka pozwala na stworzenie przestrzeni, która jest jednocześnie elegancka i funkcjonalna, a łóżko tapicerowane idealnie ją dopełnia, dbając równocześnie o komfort snu.