fbpx

Blog

Trendy sypialniane w 2023 roku 

Już za kilka dni powitamy Nowy Rok, a wraz z nim wiele nowych i ciekawych trendów, dotyczących aranżacji sypialni. Niedawno w Mediolanie odbyło się duże wydarzenie branżowe – targi wnętrzarskie Salone del Mobil, na których projektanci zaprezentowali trendy, które mają dominować w 2023 roku.  

Jeśli w nadchodzącym roku planujesz zmianę wystroju sypialni – postaw na naturalność. Na topie wciąż pozostaje projektowanie wnętrz zgodnie z trendem bliskim naturze, ekologicznym. Zaleca się między innymi sięganie po meble i dodatki wykonane z naturalnych materiałów i tworzyw sztucznych z recyklingu. Modne będą wyroby z kamienia, drewna, wikliny oraz wełny.  

Jako główny mebel sypialni warto wybrać łóżko tapicerowane w stonowanym kolorze. W New Design posiadamy całą kolekcję łóżek Nature, które idealnie odnajdą się w przyszłorocznych trendach. Zasłane pościelą wykonaną z naturalnych materiałów, w neutralnym odcieniu, takim jak biel czy beż, doskonale skomponują się z innymi naturalnymi materiałami oraz meblami. Aby urozmaicić kolorystykę pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem będzie dodanie narzuty w kontrastowym kolorze. Taka mieszanka tekstyliów pomoże stworzyć relaksującą atmosferę w całym pomieszczeniu i uczyni je przytulnym miejscem, pozwalającym na regenerację oraz dobry sen.  

W 2023 roku niesłychanie modna stanie się również obecność miękkich dywanów, które oprócz funkcji dekoracyjnej, mają przede wszystkim charakter użytkowy. Warto rozłożyć je po obu stronach łóżka, aby uniknąć kontaktu stóp z zimną podłogą i umilić sobie wstawanie.  

Nietypowe połączenia kolorów to kolejny trend, który niedługo zapanuje w sypialnianych wnętrzach. Projektanci odważnie zestawiają ze sobą zimne i ciepłe barwy, a szczególne modne staną się kolory, takie jak pomarańczowy, żółty, czy czerwony – w kontraście z zielonym i niebieskim. Jednak dotyczą one wyłącznie dodatków oraz elementów wyposażenia. Kolory ścian będą oscylować wśród śmietankowej bieli, jasnego beżu oraz rozbielonego brązu. Wspomniane, stonowane barwy stanowią doskonałą bazę do różnych aranżacji. Pozwolą zarówno na stworzenie neutralnego wnętrza z wykorzystaniem materiałów, takich jak drewno i wiklina, ale także odważniejszych wystrojów, np. w stylu kawaii, który także już niedługo stanie się hitem. Wywodzi się on z japońskiego nurtu kulturowego i charakteryzuje się pastelowymi kolorami oraz uroczymi dodatkami. Kawaii to słodka, cukrowa estetyka utrzymana w dobrym smaku oraz stylu. Dominują kolory, takie jak: błękit, pudrowy róż, czy też mięta. Meble oraz inne dodatki powinny być wykonane z organicznych materiałów i posiadać zaokrąglone kształty oraz trójwymiarowe wzory, dzięki czemu przestrzeń z pewnością nie będzie nudna.  

Wspomniane powyżej obłości w 2023 roku staną się modne również poza wnętrzami stylizowanymi japońskim nurtem. Ten trend umacnia się już od paru sezonów i po Nowym Roku w końcu przeżyje wyczekiwany rozkwit. Zastosowanie miękkich, zaokrąglonych, płynnych linii w projektowaniu wnętrz, łuków, nieregularnych form oraz mebli i dodatków, np. w kształcie kuli mają pozwolić na zbliżenie się do natury. Aranżacje takie mają wywoływać spokój oraz koić zmysły.