fbpx

Blog

Modna sypialnia w stylu BOHO

Kilka słów o stylu Boho.

Boho – to skrót od słowa bohema które pochodzi z XIX wieku.

Termin ten oznaczał paryską cyganerię artystyczną, którą najogólniej rzecz biorąc tworzyło środowisko malarzy, poetów czy aktorów.

 

Czy ten styl pasuje do Ciebie ?

Jeśli jesteś minimalistą z zacięciem pedantycznym to niestety, ale ten styl nie będzie dla Ciebie.

Natomiast jeśli drzemie w Tobie dusza artysty, który lubi podążać swoimi ścieżkami, wyrażać swoje poczucie wolności i niezależności poprzez strój czy aranżację wnętrza to będzie idealna propozycja dla Ciebie.

 

Najważniejsze cechy stylu boho w aranżacji wnętrz.

Nie da się ukryć że aranżacje w stylu boho to różnorodność kolorów, ogromna paleta barw misz masz, natomiast od kilku sezonów szczególnym zainteresowaniem cieszą się kolory z palety barw ziemi. Takie kolory kojarzą nam się z naturą, czyli spokojem i harmonią co w sypialni jest bardzo ważne.

Materiały, które są najczęściej używane do aranżacji wnętrz w stylu boho to – rattan, wiklina, len, wełna, bawełna, trawa morska, bambus i stare drewno.

Styl boho daje możliwość użycia we wnętrzu nieskończonej ilości różnorodnych tkanin, kolorów i dekoracyjnych dodatków.

 

Dodatki w stylu boho

Istotną częścią aranżacji sypialni w stylu boho są dodatki. To one sprawiają, że jest ona przytulna i nastrojowa.

Idealnie do tego stylu wpasuje się rama kontynentalna New Design z kolekcji Love Collection, brak wezgłowia w tym modelu możesz zastąpić dużą ilością poduszek z frędzlami.

Obecnie możemy znaleźć szeroki wachlarz różnego rodzaju narzut, grubych koców, poduszek, które ozdobią nasze łóżko w sypialni. Kosze wiklinowe, lustra z bambusa czy makramy to tylko nieliczne z tych, które można by było wymieniać, ale nie możemy tu nie wspomnieć o roślinności, która jest tak ważna w sypialni. Odpowiednio dobrane rośliny, które wydzielają tlen, nawilżają powietrze, oczyszczają pomieszczenie ze szkodliwych związków. A poza tym uspokajają co poprawia zasypianie.

Romantyczny styl boho zachwyca harmonią i lekkością dobranych kolorów. Buduje przyjemną atmosferę i pobudza zmysły. Natomiast sypialnia w stylu boho z miksem kolorów i aranżacją z dodatków przywiezionych z dalekich podróży zachęca do dalszego odkrywania świata.

Pamiętaj, aby czuć się najlepiej w swoim wnętrzu dekoruj je zgodnie ze swoim temperamentem.

Teraz do Ciebie należy wybór – rozważny i romantyczny czy szalony i pełen barw, artystyczny styl boho.

.