fbpx

Blog

Propozycje łóżek tapicerowanych, cz. 1: do klasycznych sypialni

Klasyczny design nigdy nie wychodzi z mody i świetnie sprawdza się w dużych i małych pomieszczeniach. Sypialnie tapicerowane są jedną z bardzo popularnych w ostatnich latach form aranżacyjnych. Podpowiadamy, jakie łóżko wybrać, aby nadać jej tradycyjny, szlachetny wystrój.

Łóżka tapicerowane – najmodniejsze modele w klasycznym stylu

Prostota, stonowana kolorystyka i oszczędność zdobień to trzy główne wyznaczniki wysmakowanej klasyki, którą godnie reprezentują następujące modele:

Cechami wspólnymi przywalonych typów łóżek tapicerowanych jest – obok ich wyszukanej, subtelnej estetyki – także praktyczność użytkowania.

Klasyka w parze z funkcjonalnością w sypialniach tapicerowanych

Współcześni producenci oferują zwykle możliwość zamówienia mebla na wymiar, który najlepiej odpowiada potrzebom Klientów. Decydując się na wybór łóżka tapicerowanego do sypialni, warto zatem rozważyć modele, które możemy dowolnie modyfikować pod względem:

  • wymiarów,
  • wysokości i zdobień wezgłowia,
  • rodzaju oraz koloru tkaniny obiciowej,
  • typu nóżek,
  • dodatkowej opcji w postaci pojemnika na pościel.

Klasyczna forma i funkcjonalność mebla zdecydowanie zwiększają jego walory estetyczne i praktyczne. Prawdziwą przyjemnością jest możliwość oglądania łóżka idealnie wpisującego się w stylizację pokoju, jak też korzystanie z praktycznego schowka na koce czy poduszki.

Tapicerowane łóżko sypialniane Classic Lux
Klasyczne łóżko tapicerowane Classic Lux

Tapicerka strzałem w dziesiątkę

Podstawową zaletą sypialni tapicerowanych jest ich gustowna elegancja. Dzięki temu łatwo stworzyć wnętrze odpowiadające najnowszym trendom stylizacyjnym z jednoczesnych zachowaniem unikatowego charakteru przestrzeni.

Tapicerka pięknie prezentuje się z klasycznym wystrojem pokoju w postaci eleganckich lamp nocnych, dywanów, poduszek i innych dekoracji o łagodnej estetyce, które wprowadzają ciepłą atmosferę. Kolory ścian, które idealnie się z nią prezentują, mogą być dobierane na zasadzie podobieństw lub kontrastu, przy czym – w tym drugim przypadku – należy uważać, by nie wprowadzić zbytniej dysharmonii, poczucia nieładu.

Wybierz, co Ci się podoba

Nic tak nie podkreśla klasyki w aranżacji domowych przestrzeni jak odpowiednio dobrane meble. Łóżka tapicerowane budują w sypialniach niepowtarzalny nastrój, wypełniają je łagodnością i dyskretną elegancją.

Wszystkich zainteresowanych innowacyjnym designem, zapraszamy do zapoznania się z treścią naszego kolejnego tekstu – Propozycje łóżek tapicerowanych do sypialni w stylu nowoczesnym.