fbpx

Blog

Propozycje łóżek tapicerowanych, cz. 2: do sypiali w stylu nowoczesnym

Nowoczesny design jest marzeniem większości właścicieli mieszkań, którzy pragną najnowsze trendy stylizacyjne wprowadzić w przestrzeń własnego lokum. Sypialnie tapicerowane są jednym z innowacyjnych rozwiązań wnętrzarskich, które cieszą się w ostatnim czasie dużą popularnością. Podpowiadamy, jak je zaaranżować.

Łóżka tapicerowane – centralny punk nowoczesnej sypialni

Najważniejszym elementem umeblowania każdej sypialni jest łóżko, które spełnia zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Oto najpopularniejsze nowoczesne modele:

  • Łóżko tapicerowane MODERN – idealne dla osób ceniących minimalizm. Perfekcyjne wykonanie eleganckiej łagodnej  linii wezgłowia zestawione z masywną ramą pięknie prezentuje się zwłaszcza w dużych przestrzeniach.
  • Łóżko tapicerowane LORENZO NEW – współczesny design, tworzony przez geometryczną formę i wyraziste pikowanie, doskonale pasuje do ascetycznych wnętrz.
  • Łóżko tapicerowane MADISON – przestronne i starannie wykonane z najwyższej klasy materiałów. Niebanalne wzornictwo i okazałe wezgłowie o głębokim pikowaniu przyciąga wzrok. Wyjątkowo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach o skandynawskiej stylizacji.
  • Łóżko tapicerowane GUANA – model innowacyjny pod względem estetyki wykonania. Wyposażony w eleganckie, wygięte nogi i mocne pikowania. Wysoki tapicerowany zagłówek zapewnia funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Każde z tych łóżek można dodatkowo ozdobić kryształkami lub guzikami, które podkreślają charakter pikowania i przeszyć wezgłowia. Możliwość dobrania odpowiedniej wielkości mebla, koloru obicia, rodzaju nóżek i schowka na pościel są zdecydowanie walorami, które umożliwiają zakup wyposażenia sypialnianego całkowicie dopasowany do naszych potrzeb i upodobań.

nowoczesne łóżko sypialniane z zagłówkiem
Nowoczesne łóżko tapicerowane Lorenzo New

Wskazówki aranżacyjne do tapicerowanych sypialni

Decydując się na wybór nowoczesnego łóżka tapicerowanego, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy  prezentuje ono dynamiczne barwy i wzornictwo, czy też stonowaną i chłodną prostotę. W pierwszym przypadku bowiem, nie należy wprowadzać nadmiernego chaosu przykuwającą wzrok fakturą i krzykliwymi kolorami dodatków. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się one w otoczeniu łagodnej estetyki klasycznego modelu.

W pogoni za najnowszymi trendami, nie zapominajmy również o tym, by pokaźna wielkość łóżka nie przytłoczyła pozostałych elementów wyposażenia i nie zmniejszyła optycznie pokoju.

Wypoczywaj stylowo

Nowoczesne sypialnie tapicerowane stanowią niezwykle reprezentatywną część mieszkania. Spędzanie czasu w stylowo i rozważnie urządzonym lokum sprawia wiele przyjemności oraz służy wypoczynkowi ciała i umysłu.

W kolejnym tekście na naszym blogu możecie poznać propozycje łóżek tapicerowanych do sypialni młodzieżowych.