fbpx

Blog

Propozycje łóżek tapicerowanych, cz. 3: do sypialni młodzieżowych

Współczesna młodzież ceni sobie stylowe rozwiązania wnętrzarskie, będące odpowiedzią na najnowsze wyznaczniki modowe (szczególnie te zagraniczne). Sypialnie tapicerowane stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych, które pozwalają stworzyć niezwykle elegancką i designerską przestrzeń.

Łóżka tapicerowane ubóstwiane przez nastolatki

Nastoletnie dziewczęta zwracają szczególną uwagę na wygląd zewnętrzny mebli, który jest dla nich ważniejszy niż funkcjonalność. Modele łóżek, które sprostają ich wysokim wymaganiom, powinny być niezwykle estetyczne. Najlepiej w tej roli sprawdzają się:

  • Łóżko tapicerowane LORENZO – prostota formy w połączeniu z bardzo efektownym i minimalistycznym wezgłowiem tworzy harmonijną całość. Innowacyjnym jest w nim także zdobienie pikowaniami panelu przedniego.
  • Łóżko tapicerowane MADISON PRESTIGE – to prawdziwy powiew luksusu. Wygięty zagłówek w kształcie łabędziej sylwetki i delikatność materiałów przyczyniają się do tego, że nie można wyjść z zachwytu i oderwać od niego oczu.
  • Łóżko tapicerowane LOFT – niezwykle ekskluzywne, idealnie wpisujące się w nowoczesne stylizacje (np. minimalistyczną czy glamour). Masywna konstrukcja i łagodne pikowania doskonale ze sobą współgrają, w efekcie czego nie sposób przejść obojętnie obok tak eleganckiego mebla.

Jak powszechnie wiadomo, kobiety uwielbiają wszystko, co błyszczy i lśni, dlatego atrakcyjnym dodatkiem jest możliwość ozdobienia pikowań wezgłowia odbijającymi światło kryształkami lub pełnymi klasy guzikami.

Młodzieżowe łóżko tapicerowane z zagłówkiem Futura
Młodzieżowe łóżko tapicerowane Futura

Sypialnie tapicerowane męskim okiem nastoletnich znawców design

Podejście chłopców do kwestii aranżacji sypialni tapicerowanej uwzględnia w większym stopniu aspekt praktyczny. Najbardziej cenionymi są zatem meble, które zapewniają komfort snu i dziennego użytkowania. Dużą popularność wśród wyborów nastoletnich mężczyzn zyskały:

  • Łóżko tapicerowane NOAMI LUX – o mocnej linii wyrazistego wezgłowia i łagodnym kształcie, idealnie wpisującym się zarówno w klasyczne, jak i nowatorskie stylizacje.
  • Łóżko tapicerowane CLASSIC LUX – doskonale prezentujące się w małej i przytulnej sypialni, ponieważ – mimo masywnej konstrukcji – posiada łagodnie zaokrąglone kształty, nadające miękkości i lekkości.
  • Łóżko tapicerowane FUTURA – ponadczasowe wzornictwo, wysoka jakość zastosowanych surowców i geometryczne przeszycia wezgłowia są największymi walorami tego modelu.

Chłopcy zwykle preferują rozwiązania, które odciążają ich z obowiązków związanych z utrzymaniem mebla w nieskazitelnym stanie. Wysoko cenione są sypialnie tapicerowane, zaopatrzone w łóżka, których obicie łatwo wyczyścić. Dodatkowym atutem jest pojemnik na pościel, który pozwala na ulokowanie poduszek czy koców.

Młodzież wie, co dobre

Sypialnie młodzieżowe powinna cechować wyszukana estetyka (na miarę współczesnych trendów aranżacyjnych) i funkcjonalność (zapewniającą komfort wypoczynku). Łóżka tapicerowane doskonale łączą w sobie obie te właściwości.

W kolejnym tekście będzie można poczytać o propozycjach łóżek tapicerowanych do sypialni w stylu glamour.