fbpx

Blog

Sypialnia w męskim stylu

Z pewnością każdy z nas myśląc o męskiej sypialni nie potrafi wyobrazić sobie zbyt wiele, często pojawia się nawet stereotypowa wizja o niewielkiej przestrzeni, gdzie znajduje się łóżko, lampka, laptop i gdzieś w koncie rower.

Tu akurat musimy przyznać rację, wielu (jak niewiększość) mężczyzn jest zwolennikami minimalizmu w aranżacji sypialni. Ale czy faktycznie ta przestrzeń jest im, aż tak obojętna? Z tym założeniem nie zgadzamy się zupełnie.  Trudno jest wskazać jedyne słuszne zasady, które wiążą się z urządzeniem męskiej sypialni, jednakże są bardzo charakterystyczne czynniki, które możemy jasno określić w porównaniu do aranżacji kobiecej stylistyki. Jednym z nich to wcześniej wspomniany minimalizm – to na pewno. Dlaczego? Wygoda zachowania porządku jest bardzo istotna, a niewielka ilość dodatków to mniejsza potrzeba pilnowania czystości.

Kolejnym wyróżnikiem męskiej sypialni to kolory, delikatne dodatki czy pudrowe kolory nie wchodzą zupełnie w grę. Panowie stanowczo preferują i lepiej czują się w otoczeniu chłodnych barw. Mimo to, męska sypialnia wcale nie musi być z tego powodu ponura. Aby uniknąć przesycenia zimnych kolorów wystarczy zadbać o dodatki w cieplejszych odcieniach, np. beżowe poduszki, czy złote ozdoby. W przypadku mebli warto postawić na praktyczność. Duża szafa na ubrania z wydzieloną częścią na sprzęt sportowy to świetny przepis na udaną sypialnię.

Skoro wiemy już, że męska sypialnia to przede wszystkim prostota stylu i minimalizm, to w jaki sposób podzielić je na charakterystyczne kategorie? Aby rozstrzygnąć ten problem musimy skupić się na szczegółach. Dodatki jakie dobierzemy do aranżacji wnętrza określą nasz styl. A więc:

Sypialnia z dominacją szarości:

Szary to kolor uniwersalny, dlatego stał się tak bardzo lubiany w wykorzystaniu do męskiej przestrzeni. Pamiętajmy jednak, że szary wcale nie musi być nudny a jego bogata paleta odcieni da nam możliwość stworzenia niezwykle ciekawej przestrzeni.

Wybierając szarość jako główny motyw możemy nadać sypialni ciekawego efektu zestawiając ją z czernią, bielą czy drewnem. W takiej męskiej sypialni najlepiej odnajdzie się nasze tapicerowane łóżko Naomi.

Styl industrialny

Ten styl perfekcyjnie reprezentują nasze łóżka Street Collection, gdzie możecie odnaleźć wielkomiejski szyk. Trend ten nawiązuje do nowojorskich loftów – jako główny motyw w sypialni pojawi się tu ściana wykończona cegłą czy betonowymi płytami. Jako dodatki możemy wybrać metalowe lampy, meble z surowego drewna czy skórzane elementy. Ciekawym przełamaniem i ociepleniem przestrzeni będą puchate poduszki i wełniane koce.

Sypialnia vintage

Ten styl przeznaczony jest dla miłośników przestrzeni z duszą, ponieważ założeniem aranżacji sypialni w tym stylu są dodatki, które pochodzą z przeszłości. Stary, drewniany stolik nocny z lat 50. połączony z nowoczesną lampą może dać niesamowicie ciekawy efekt. Ta propozycja świetnie się sprawdzi dla poszukiwaczy skarbów z przeszłości w towarzystwie łóżka Milano.

tapicerowane łóżko idealne do sypialnii o klasycznym wystroju

Styl glamour

Tu zapewne większość z Was jest zaskoczona, przecież styl glamour kojarzy się z kobiecością. Nic bardziej mylnego – taka aranżacja nawiązuje przede wszystkim do nowojorskiego penthouse’u. Klasyka i elegancja to podstawy glamour, dlatego brązy, beże, szarości czy kość słoniowa powinny być stałym elementem kolorystyki, zaś jako urozmaicenie wybierzcie fiolety, czernie, butelkową zieleń czy nawet bordo. Tapety z ciekawym printem czy wysokiej jakości tkanin również są mile widziane.