fbpx

Blog

Łóżko z pojemnikiem czy bez – co wybrać do sypialni

Wybierając łóżko do sypialni bardzo często jesteśmy stawiani przed wieloma dylematami. Jakie łóżko tapicerowane najlepiej wybrać, jakie wymiary byłyby najodpowiedniejsze, czy lepiej by było, żeby łóżko miało pojemnik, czy jednak bez.

W takich sytuacjach najlepiej przeanalizować nasze potrzeby i przestrzeń naszego mieszkania.  
Dodatkowy schowek pod materacem to z pewnością wygodne i praktyczne rozwiązanie, oszczędzające miejsce w małej sypialni. Jednak, gdy sypialnia jest przestronna, dzięki czemu organizacja przestrzeni jest znacznie prostsza zalecany jest wybór łóżka bez pojemnika.    

Jak już widać istnieje wiele znaczących czynników, które mają wpływ na wybór łóżka z pojemnikiem czy bez, co dokładnie rozważymy w tym wpisie.  

Twierdzi się, że najzdrowszy sen zapewnia łóżko, którego podstawę stanowią nogi, wtedy przestrzeń pod łóżkiem pozostanie pusta, co zapewnia odpowiednią cyrkulację i wentylację powietrza – taka budowa łóżka szczególnie istotna jest dla alergika, który uczulony jest na kurz czy roztocza. 
Łóżka sypialniane bez zabudowanego dna to najlepszy wybór również wówczas, kiedy ogrzewanie w sypialni jest podłogowe. Równomierne rozłożenie temperatury i wspomniana już swobodna cyrkulacja powietrza zapewniają najwyższy komfort snu. 

Łóżko tapicerowane Lazio_extra

Kiedy więc wybrać łóżko bez schowka?
Gdy posiadamy wystarczającą przestrzeń i mamy możliwość przechowywania pościeli, ubrań sezonowych czy innych przedmiotów w szafie lub innych pomieszczeniach. 
 

W małym mieszkaniu przede wszystkim istotna jest jego praktyczność. Wtedy musimy rozważyć jego każdy centymetr, aby został wykorzystany odpowiednio i życie w nim nie sprawiało nam trudności. W trakcie planowania aranżacji sypialni należy uwzględnić potrzebę posiadania miejsca na pościel, ubrania sezonowe lub przedmioty, które są potrzebne, jednak nie chcemy by “zagracały” nam otwartej przestrzeni. Dlatego łóżka ze skrzynią są idealne do tego typu wnętrz. Skrzynia na poście w łóżkach tapicerowanych znajduje się pod materacem. Taki pojemnik na pościel to najlepszy wybór dla niewielkiej sypialni. Mebel wtedy nabywa kolejną funkcję – oprócz wypoczynkowej, staje się również praktyczny, a dla osób, które porządek i harmonię stawiają na pierwszym miejscu takie rozwiązanie z pewnością jest odpowiednie. 

Łóżko tapicerowane EVELINE

W poprzednich artykułach możemy znaleźć informacje, że aranżując wnętrze sypialni musimy zadbać o jej przestronność i minimalistyczność. Nie możemy pozwolić sobie na zbyt dużą ilość wysokich mebli, ponieważ może dać nam to poczucie przytłoczenia i powodować trudności ze snem. Dlatego taki pojemnik staje się świetnym rozwiązaniem, aby uniknąć przetłoczenia mebli w sypialni.  

Zatem łóżko z pojemnikiem przyda się nam na niewielkich metrażach, w kawalerkach, co ostatecznie da nam możliwość wybrania ekskluzywnego łóżka bez zbędnych zmartwień o przestrzeń. 

W takim razie co wybrać by być zadowolonym? 

Na wybór łóżka z pojemnikiem czy bez mają wpływ takie czynniki jak:
gust, praktyczność, przestrzeń mieszkalna, potrzeby. Jednakże musimy pamiętać, że pojemnik ogranicza w pewnym stopniu wentylację, co nie jest najlepsze dla naszego komfortu snu. Podsumowując: na pewno nie pożałujemy zakupu łóżka z pojemnikiem – zawsze to będzie dodatkowa przestrzeń na przechowywanie rzeczy.