fbpx

Blog

Optymalne wykorzystanie przestrzeni w małej sypialni

MAŁA SYPIALNIA

Jeżeli marzysz o pięknej i przestronnej sypialni w pokoju o niewielkim metrażu – pokażemy Ci kilka możliwości, jak stworzyć komfortowe miejsce na małej przestrzeni. W ciasnych pomieszczeniach, które chcemy zaaranżować na sypialnie, powinny znaleźć się najpotrzebniejsze meble z naciskiem na bardzo wygodne łóżko sypialniane. Musimy pamiętać o optymalnym wykorzystaniu przestrzeni. Największym błędem przy projektowaniu wnętrza małych pomieszczeń jest zagracenie przydatnych kątów niepotrzebnymi dodatkami – nie spełniającymi swoich funkcji.

ŁÓŻKA KONTYNENTALNE

Na rynku dostępnych jest wiele modeli łóżek, które zachwycają kolorami, materiałami i wzorami. Łóżko przestało być tylko miejscem do odpoczynku – to cudowna dekoracja naszej sypialni, często odgrywająca główną rolę w pomieszczeniu. Jak poradzić sobie z małym metrażem, gdy nasze oczy zachwycają ogromne łoża? Zacznijmy od modelu. Łóżko kontynentalne to stabilny, stylowy mebel, który w stu procentach spełnia swoją rolę w sypialni. Dzięki ramie nie wystającej poza materac oszczędzamy cenną powierzchnie w sypialni. To właściwe rozwiązanie dla wymagających klientów, pragnących wygodnego miejsca do odpoczynku.

Łóżko tapicerowane RAMA KONTYNENTALNA

ROZMIARY ŁÓŻEK

Wybór rozmiaru łóżka to częsty dylemat naszych klientów. Czy wybrać wygodną, komfortową powierzchnie, na przykład 160 x 200, czy w przypadku małego metrażu pozostać przy mniejszych rozmiarach. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest wybór łóżka kontynentalnego. Nie musimy rezygnować z większych materaców, ponieważ boki tego łóżka w przypadku podanego przykładu powierzchni spania są mniejsze o 16 cm niż łóżka tapicerowanego z ramą. Dodatkowym atutem modelu są głębokie pojemniki, w których ukryjemy pościel czy ubrania. Najrozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się możliwość dopasowania wymiaru łóżka do naszego pomieszczenia, czyli stworzenie projektu na wymiar. Umożliwi nam to zamieszczenie wezgłowia pod parapetem co  ułatwi otwieranie okna. Dzięki tym udogodnieniom nasza sypialnia nie będzie wyglądać na zagracone pomieszczenie – urządzone bez pomysłu.