fbpx

Blog

Sypialnia w stylu Loft vs łóżko tapicerowane

Wysokie sufity, surowe ściany oraz nowoczesny design w połączeniu z minimalizmem tworzą styl loftowy, który narodził się w latach 60 XX wieku. To właśnie wtedy artyści zaczęli zasiedlać opuszczone fabryki w centrum Nowego Jorku. Powstały tam ich pracownie oraz mieszkania, wykorzystujące tanie i niekonwencjonalne rozwiązania wnętrzarskie.

Od kilku lat styl loftowy jest jednym z najpopularniejszych trendów designerskich w polskiej architekturze wnętrz. .Charakteryzuje się jasnością i przestronnością, którą zapewniają duże okna oraz wysokie sufity. Elementem obowiązkowym tych wnętrz są także czerwone cegły na ścianach oraz widoczne instalacje hydrauliczne oraz elektryczne.

Sypialna jest pomieszczeniem, w którym wiele osób obawia się zastosować styl loftowy z uwagi na jego surowość. Niepotrzebnie! Sypialnia utrzymana w stylu loftowym również może być przytulna. Należy pamiętać o tym, że kluczową rolę odgrywają meble oraz dodatki, które wprowadzają do pomieszczenia indywidualny, niepowtarzalny klimat. Drewniana podłoga, miękkie tkaniny, lampy edisona, odrobina mocnego koloru oraz najważniejszy element sypialni- klasyczne, tapicerowane łóżko, mogą przełamać typową chłodną aranżację oraz dodać jej przytulnego wyglądu.

Naszą propozycją do loftowej sypialni jest łóżko z prostym zagłówkiem w pastelowym kolorze (pudrowy róż, beż) lub łóżko z pikowanym zagłówkiem w mocnym kolorze (butelkowa zieleń, musztardowy). Natomiast, jeśli mają Państwo inny pomysł- to świetnie!- nasza firma wykonuje łóżka na indywidualne zamówienie, dzięki czemu każdy Klient ma możliwość zdecydowania o finalnym kształcie, wymiarze, czy rodzaju obicia.

Ostatnią, ważną zasadą jest to, aby nie przesadzić z ilością innych dodatków. Odpowiednie łóżko i lampy mogą okazać się wystarczające i już “same w sobie” stworzą odpowiedni klimat do nocnego wypoczynku.