fbpx

Blog

Nowoczesna aranżacja sypialni vs Łóżko tapicerowane

Nowoczesna aranżacja sypialni vs Łóżko tapicerowane

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. To intymna przestrzeń, w której rozpoczyna i kończy się każdy dzień. Dlatego powinien panować tam przyjemny klimat oraz atmosfera ułatwiająca wypoczynek. Aby czuć się dobrze, należy to miejsce w jak największym stopniu spersonalizować oraz wybrać trendy, które najbardziej nam się podobają.
Numerem jeden na liście projektowania sypialni jest oczywiście łóżko. Powinno być ono odpowiedniej wielkości oraz zawierać dopasowany do kręgosłupa materac. Jednak jego design jest równie ważny. Nasza firma wykonuje łóżka tapicerowane na indywidualne zamówienia, dzięki czemu każdy Klient ma możliwość zdecydowania o finalnym kształcie, wymiarze i rodzaju obicia. Nowoczesne technologie pozwalają nam niemal bez ograniczeń modelować konstrukcję naszych mebli.

Poniżej przedstawiamy TOP 3 pomysły na nowoczesną aranżację sypialni z zastosowaniem łóżka tapicerowanego:

1. Motywy botaniczne. Obecność roślin, zwłaszcza zielonych kwiatów w doniczkach pomyślnie wpływa na nastrój oraz jakość wypoczynku. Jest także doskonałym elementem dekoracyjnym. Oprócz tego motywy związane z rajskimi ptakami na pościeli lub poduszkach dekoracyjnych sprawią, że poczujesz się bliżej natury, co ułatwi relaks. Do sypialni typu jungle najlepszym wyborem będzie tapicerowane łóżko z prostym zagłówkiem w stonowanym- beżowym lub białym- kolorze.

2. Elegancki kontrast. Nowoczesne sypialnie zaskakują kolorami. Co prawda na ścianach nadal królują odcienie bieli, lub szarości, ale w zestawieniu z tapicerowanym łóżkiem w mocnym kolorze (np. Turkus, limonka, granat) powstaje wyraźny, lecz harmonijny kontrast. W tak zaaranżowanych sypialniach półki oraz szafki są w kolorach ścian, więc głównym elementem skupiającym wzrok jest duże łóżko, które sprawia, że przestrzeń wokół niego staje się “niewidoczna”.

3. Styl loftowy. Ściana z czerwonej cegły oraz lampy edisona to obowiązkowe elementy tej aranżacji. Gdy zależy nam, aby klimat był bardziej przytulny, niż w typowym loftowym wnętrzu, należy pamiętać o wyborze łóżka tapicerowanego w pastelowym kolorze, drewnianej podłodze oraz miękkich, dekoracyjnych tkaninach.