fbpx

Blog

Kącik sypialniany z łóżkiem tapicerowanym w niewielkiej kawalerce

Marzysz o ogromnym, luksusowym łóżku tapicerowanym z wysokim zagłówkiem i podbudową, ale mieszkasz w ciasnej kawalerce? Teraz to możliwe! Zorganizuj w swojej kawalerce kącik sypialniany jak z filmu!

Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej (najlepiej najciemniejszej) przestrzeni w mieszkaniu. Następnie należy, w zależności od metrażowych możliwości, w subtelny sposób wydzielić ją od innych pomieszczeń, tak aby kojarzyła się tylko ze snem i wypoczynkiem. Można to zrobić np. za pomocą parawanu lub regału z książkami.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego łóżka. W sytuacji, gdy zależy Ci na tym, aby poczuć klimat prawdziwej sypialni najlepszym wyborem będzie łóżko kontynentalne.
Ten elegancki i estetyczny mebel składa się z trzech podstawowych części: skrzynia, materac bonellowy oraz materac nawierzchniowy. Charakterystyczną cechą tego łóżka jest jego wysokość. Dzięki temu, że jest ono wyższe od standardowych łóżek, gwarantuje większą wygodę oraz łatwiejsze wstawanie.

Mając do dyspozycji małą przestrzeń, warto zwrócić uwagę na praktyczność i zdecydować się na łóżko kontynentalne z pojemnikiem. Dodatkowy schowek pod materacem to wygodne rozwiązanie na przechowywanie domowych tekstyliów. Odpowiednio zagospodarowane, nawet małe, przestrzenie są bardzo znaczące, gdy mieszkamy w niewielkich kawalerkach i liczy się każdy centymetr.

Tapicerowane łóżko kontynentalne z pojemnikiem jest doskonałym wyborem, gdy zależy nam na ekskluzywnym meblu i klimacie sypialni, bez zbędnych zmartwień o przestrzeń.