fbpx

Blog

Sceny z życia łóżka (czyli o funkcjonalności tego mebla)

Czy mówiąc o łóżkach do sypialni zawsze musimy być śmiertelnie poważni? Myśląc o łóżku zazwyczaj jesteśmy śmiertelnie zmęczeni, potraktujmy więc temat z przymrużeniem oka i przekonajmy się, do czego, prócz spania, może jeszcze służyć.

Teatr X ma zaszczyt przedstawić niezbyt dobrą sztukę, ale pod dużo znaczącym tytułem „Sceny z życia łóżka”. W rolach głównych: Łóżko oraz Użytkownicy i ich Potomstwo.

Scena pierwsza – Funkcja: spanie

Użytkownicy przeglądają katalogi w poszukiwaniu wymarzonego łóżka do sypialni. Nie mogą się zdecydować, narasta między nimi napięcie, kłótnia wisi w powietrzu. Ona chce składaną kanapę, on wielkie małżeńskie łoże. Ona się denerwuje, bo zwalisty mebel w klasycznym stylu nie będzie pasował do wystroju sypialni. Nie potrafią znaleźć kompromisu, w końcu zaczynają przeglądać strony w Internecie. To nie, tamto też nie, ale w końcu: olśnienie! Coś, co zadowoli i Ją i Jego. Nowoczesne łóżka tapicerowane – klasyka połączona z designem. Eleganckie w swej prostocie, ale jednocześnie (i paradoksalnie?) wyszukane – kompromis osiągnięty. On będzie miał łoże małżeńskie, a Ona – mebel optymalnie dopasowany do wystroju sypialni. No dobrze, Ona też się cieszy, że to będzie łóżko małżeńskie.

Scena druga – Funkcja: uciszanie Potomstwa

bawiące się dzieci w łóżku rodzicówSobotni poranek, Użytkownicy w błogostanie sennym koncentrują myśli na relaksującej ciszy. Spokój przerywa wdarcie się do sypialni hałaśliwego Potomstwa. Nie pomaga ani groźba, ani prośba, Potomstwo chce się przecież bawić. Użytkownicy, zatopieni jeszcze w sennym letargu, zgarniają gromadkę do łóżka, osypują poduszkami, włączają bajkę i powracają do wsłuchiwania się w ciszę przerywaną chichotem oglądającego bajkę Potomstwa. Jak dobrze, że jest Internet, jak dobrze, że trafili na nowoczesne łóżka tapicerowane, jak dobrze, że kupili takie duże, jak dobrze, że mają dla siebie jeszcze jakąś godzinę…

Scena trzecia – Funkcja: plotki, papilotki

Ona chce mieć w końcu czas dla siebie. Chce odpocząć od dzieci, wyłączyć telefon i zaszyć się gdzieś choć na parę godzin. Zaprosiła Przyjaciółki, przygotowała maseczki, kremy, odżywki, balsamy i całe mnóstwo innych przyjemności. Niedawny zakup łóżka do sypialni podsunął jej pomysł na domowe spa. Zamkną się przed całym światem i w Jej królestwie będą się smarować, nawilżać, relaksować i plotkować do upadłego. Nie wyjdą z sypialni, dopóki nie będą absolutnie piękne i odprężone.

Scena czwarta – Funkcja: szpital

On ma katar… Jest ciężko chory, temperatura skoczyła do 37˚C – ledwie się trzyma na nogach, łapią go duszności, ma zawroty głowy i dreszcze… Ona wychodzi z siebie, ale nie staj obok. Katar dla Niego oznacza powolne umieranie i myśli o spisaniu testamentu. Katar dla Niej to nadludzkie powstrzymywanie się przed czynem karalnym. Szkoda Jej tego nowego łóżka do sypialni – rozbije mu nos, On ochlapie wszystko dookoła krwią, a Ona będzie musiała posprzątać. Jakoś przetrwa te kilka dni podawania witamin i parzenia herbatek.

Epilog

Użytkownicy dziękują Opatrzności za to, że ich skierowała ich na stronę New Design, kiedy szukali łóżka do sypialni. Za to, że podsunęła im Internet. Za to, że naprowadziła ich na nowoczesne łóżka tapicerowane. Gdyby kupili zwykłą kanapę, nie staliby się bohaterami sztuki.

Kurtyna!