fbpx

Blog

Łóżko jest ważne – dlaczego nie miałoby to być łóżko tapicerowane?

Niezależnie od epoki, trendów czy kierunków wytyczanych przez projektantów, przeciętność nigdy nie była w modzie. Próbowały temu zaprzeczyć czasy socjalizmu, dlatego w wielu domach starszego pokolenia straszą koszmarne wytwory tamtych czasów: niefunkcjonalne meblościanki, „tureckie” dywany i nieodłączne królowe sypialni – wersalki. Niektórzy z nas te stylizacje znają tylko z dzieciństwa, inni tylko z opowieści. Dziś jedno jest pewne – nie szukamy rozwiązań przeciętnych i sztampowych, ale skrojonych na miarę naszych potrzeb. Wąska, krótka, skrzypiąca wersalka nie jest meblem, który chwielibyśmy widzieć w swojej sypialni. Pracujemy dużo i intensywnie, dzień wypełniają nam obowiązki służbowe ociekające stresem i nerwami. Z ulgą przekraczamy próg swojej ostoi spokoju, swego domu i chcemy zwyczajnie wypocząć. Wziąć odprężającą kąpiel, wypić filiżankę dobrej herbaty i zanurzyć się w cudownej miękkości poduszek…

W królestwie śpiocha – łóżka tapicerowane

Wszyscy, czy się do tego przyznajemy, czy nie, jesteśmy śpiochami. Któż nie lubi rano leniwie przeciągnąć się w łóżku i dać sobie „jeszcze pięć minut”? Poduszka tak przyjemnie otula naszą głowę…

Dla wszystkich śpiochów najważniejszy jest wypoczynek przed czekającymi każdego dnia wyzwaniami. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że aby się dobrze wyspać, trzeba mieć na czym. Wśród wielu propozycji z rynku meblarskiego warto rozważyć zakup łóżka tapicerowanego. Dlaczego właśnie łóżko tapicerowane, a nie tradycyjna wersalka, sofa z funkcją spania, czy łóżko drewniane?

białe łóżko tapicerowane z pojemnikiem na pościelOdpowiedzi jest kilka – przede wszystkim – komfort spania. Żaden masaż relaksacyjny, dzień w spa, czy wypoczynek na świeżym powietrzu nie wpłynie na nasz organizm tak, jak zdrowy sen. Nowoczesne łóżka tapicerowane zapewniają przede wszystkim niezwykłą wygodę, jakiej nie da żadna kanapa. Dodatkowym ich atutem są walory estetyczne. Łóżka tapicerowane zachwycają swoim designem, projektowane są ze smakiem i na fali najnowszych trendów w urządzaniu wnętrz.

No dobrze, ale co z małymi metrażami? Mamy niewielkie mieszkanie, marzy nam się wygodne łóżko, a miejsca jak na lekarstwo, ale i to nie będzie problemem. Nowoczesne łóżko tapicerowane możemy zamówić na wymiar – otrzymamy produkt ściśle dopasowany do naszych potrzeb, a dokładniej – do wymagań przestrzeni, którą dysponujemy. Nie sposób też nie wspomnieć o obawach dotyczących utrzymania porządku – gdzie schować pościel? Bo przecież nie każdy chciałby, aby goście oglądali jego ulubioną kołdrę w słoneczniki. Łóżka tapicerowane, jako produkt dopasowany do naszych potrzeb, występują również w wariancie ze skrzynią na pościel.

W domu musimy mieć na czym jeść i na czym spać. Dobrze dopasowane łóżko tapicerowane będzie nie tylko pięknym elementem wystroju sypialni, ale przede wszystkim stworzy w niej aurę spokoju i relaksu po męczącym dniu.